POW. IŁAWSKI|| Utonięcie w jeziorze, nie żyje 43-latek

2021-06-04 11:50:56 (ost. akt: 2021-06-04 12:43:49)

Autor zdjęcia: Wojciech Caruk

Tragiczne wieści znad jeziora Pozorty w gminie Zalewo, powiat iławski. Dzisiaj rano (piątek 4 czerwca) w akwenie tym utonął 43-letni mężczyzna pochodzący z woj. wielkopolskiego.
— Sezon wakacyjny w naszym powiecie rozpoczyna się niestety tragicznie — zauważa st. kpt. Krzysztof Rutkowski, oficer prasowy komendy powiatowej państwowej straży pożarnej w Iławie.

Dziś w godzinach porannych strażacy, a także ratownicy medyczni oraz policja zostali poinformowani o zdarzeniu, do którego doszło na jeziorze Pozorty, w północnej części powiatu iławskiego.

— Z uzyskanych informacji wynikało, że mężczyzna wyskoczył lub też wpadł do wody podczas pływania rowerem wodnym po jeziorze — relacjonuje st. kpt. Rutkowski. Nad brzegiem akwenu szybko pojawiły się służby ratunkowe, jednak na ratunek było już za późno.

Z wód jez. Pozorty wyciągnięto ciało mężczyzny, ratownicy medyczni nie byli już w stanie przywrócić jego czynności życiowych. Jak nam przekazał rzecznik prasowy PSP Iława, ofiarą jest 43-letni mieszkaniec woj. wielkopolskiego, pow. pilski — turysta, który wypoczywał na naszym terenie.

— Na miejscu pracują nasi policjanci oraz prokurator, którzy ustalają dokładne przyczyny śmierci tego człowieka — mówi asp. Joanna Kwiatkowska, oficer prasowy komendy powiatowej policji w Iławie.

Asp. Kwiatkowska apeluje o rozwagę podczas wypoczynku nad wodą.

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl