Dyrektorem Teatru Jaracza w Olsztynie zajmie się sąd

2021-05-20 17:00:27(ost. akt: 2021-05-20 17:27:38)

Autor zdjęcia: Archiwum GO

Ten proces budzi emocje nie tylko w olsztyńskim środowisku artystycznym. Na ławie oskarżonych zasiądzie bowiem Zbigniew B., dyrektor olsztyńskiego Teatru Jaracza. Prokurator zarzuca mu utrudnianie działalności związkowej.
Konflikt w olsztyńskim Teatrze im. Stefana Jaracza trwa od dawna. Pisaliśmy o tym wielokrotnie. Teraz o placówce znowu zrobiło się głośno. Niestety nie dzięki nowym spektaklom, ale dlatego, że dyrektor teatru będzie musiał się wytłumaczyć przed sądem ze swoich działań wobec dwóch działających w teatrze związków zawodowych.

W obronie praw pracowniczych Solidarność interweniowała w Teatrze jeszcze pod koniec 2019 roku. Według wiceszefa Solidarności w województwie warmińsko-mazurskim problemy zaczęły się niemal od razu po objęciu władzy przez obecnego dyrektora. Pracownicy już wtedy zwracali uwagę, że atmosfera w teatrze jest nie do zniesienia.

— Od samego początku nie podobały nam się poczynania pana dyrektora w stosunku do pracowników teatru — mówi Krzysztof Krzyżaniak, wiceprzewodniczący Regionu Warmińsko-Mazurskiego NSZZ Solidarność. — O wszystkim poinformowaliśmy Państwową Inspekcję Pracy. Jej inspektorzy wykryli nieprawidłowości. — W efekcie sprawa trafiła do prokuratury, a teraz do sądu — dodaje Krzysztof Krzyżaniak.

Sprawą dyrektora teatru zajmie się Sąd Rejonowy w Olsztynie.

Prokuratura Zbigniewowi B. przedstawiła zrzut popełnienia przestępstwa z art 35 ust 1 pkt 2 ustawy o związkach zawodowych. Mowa w nim, że kto w związku z zajmowanym stanowiskiem lub pełnioną funkcją "utrudnia wykonywanie działalności związkowej prowadzonej zgodnie z przepisami ustawy" podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności. Pierwszą rozprawę sąd wyznaczył na 10 sierpnia.

Mimo usilnych dwudniowych prób, nie udało się nam uzyskać komentarza dyrektora do zarzutów prokuratury. Kontaktowaliśmy się telefonicznie z sekretariatem i rzecznikiem prasowym, który obiecał nam pomoc. Na jego prośbę kontaktowaliśmy się mailowo. Jednak do chwili zamknięcia numeru nie dostaliśmy odpowiedzi.

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Claudia Klein #3067222 26 maj 2021 00:46

  Witam i witam w Spotcap Global Financial Services. Nazywam się Claudia Klein, jestem pożyczkodawcą, a także konsultantem finansowym. Oferuję wszelkiego rodzaju usługi pożyczkowe Czy pilnie potrzebujesz wsparcia finansowego? Potrzebujesz pożyczki na różne cele? jeśli tak, radzę skontaktować się z moją firmą za pośrednictwem | spotcapglobalservices@gmail.com | lub napisz do nas na WhatsApp: +4915758108767 | i masz pożyczkę na swoim koncie w ciągu 24 godzin, ponieważ świadczymy doskonałe usługi pożyczkowe na całym świecie. Oferujemy wszelkiego rodzaju usługi pożyczkowe (pożyczka osobista, pożyczka biznesowa i wiele innych), oferujemy pożyczki zarówno długoterminowe, jak i krótkoterminowe, a także możesz pożyczyć do 15 mln euro, a my udzielamy pożyczek o niskim oprocentowaniu 3% rocznie. Moja firma pomoże Ci osiągnąć różnorodne cele dzięki szerokiej gamie produktów pożyczkowych. Przyjmuję do wiadomości, że uzyskanie legalnej pożyczki zawsze było ogromnym problemem.Dla osób fizycznych, które mają problem finansowy i potrzebują ich rozwiązania, wiele osób ma trudności z uzyskaniem pożyczki pod zastaw kapitału w swoich lokalnych bankach lub innych instytucjach finansowych ze względu na wysokie oprocentowanie, niewystarczające zabezpieczenia, wskaźnik zadłużenia do dochodów, niska ocena kredytowa lub inne przyczyny Koniec z czekaniem i stresującymi wizytami w banku. Nasza usługa jest dostępna 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu - możesz zaciągnąć pożyczkę i sfinalizować swoje transakcje kiedykolwiek i gdziekolwiek tego potrzebujesz Świadczymy 24-godzinne usługi pożyczkowe światowej klasy. W przypadku pytań / pytań? - Wyślij e-mail do | spotcapglobalservices@gmail.com | lub napisz do nas na WhatsApp: +4915758108767 | & Natychmiast otrzymaj odpowiedź Twoja rodzina, przyjaciele i koledzy nie muszą wiedzieć, że masz mało gotówki, po prostu napisz do nas, a otrzymasz pożyczkę. Twoja wolność finansowa jest w twoich rękach !!

  odpowiedz na ten komentarz

 2. Ewa Nowak #3066839 21 maj 2021 06:50

  co jest z tym naszym teatrem?co dyrektor to zarzuty. Kijowski mobbing i drogie auta dla siebie i kochanki, Brzozowski konflikty. Najlepszy był Hass, za jego kadencji i spektakl był ciekawy i od czasu do czasu były gościnne występy innych teatrów. Wówczas na olsztyńskiej scenie widziałam Jandę, Krukównę, Stenę, Kownacką Gajosa,Kondrata,Trelę,Błaszczyk, Radziwiłłowicza,Muskałę i wielu innych.Tak było. Spotkania Teatralne były prawdziwą ucztą,każdy spektakl to petarda. Nie było takich szopek z zakupem biletów i godzinnych celebracji sponsorów.

  Ocena komentarza: warty uwagi (9) odpowiedz na ten komentarz

 3. Andrzej Niewiadomski #3066810 20 maj 2021 21:05

  Zbigniewie B coś ty najlepszego narobił .......

  Ocena komentarza: warty uwagi (7) odpowiedz na ten komentarz