Wzięli worki, rękawiczki i poszli sprzątać Olsztyn

2021-04-24 17:19:17 (ost. akt: 2021-04-24 17:06:30)
Dzieciaki bulwersowały się na tych, którzy śmiecą w Olsztynie

Dzieciaki bulwersowały się na tych, którzy śmiecą w Olsztynie

Autor zdjęcia: arch. prywatne

Lodówka, opony i kilogramy śmieci. Olsztyniacy w sobotę, 24 kwietnia, sprzątali swoje miasto — m.in. Słoneczną Polanę i okolice jeziora Długiego.
— Wiało strasznie, ale pogoda nie przeszkodziła nam w sprzątaniu — mówi Anna Dziekońska z Zielonego Olsztyna, który zainicjował sprzątanie na Słonecznej Polanie. — Razem z dorosłymi sprzątały dzieci. Zebraliśmy ogromną, wręcz potężną ilość śmieci. W lesie znaleźliśmy zamrażarkę, a z płynącej w okolicy rzeczki wyłowiliśmy kilkanaście opon. Sprzątaliśmy też okolice parkingu i sam parking. To, co na nim zebraliśmy, zostawiliśmy do wywiezienia ZDZiT-owi, który odpowiada za czystość w tym miejscu. Jestem zmęczona, ale szczęśliwa, bo będzie przez chwilę trochę czyściej w Olsztynie.

Zmęczone są też dzieciaki, które były zaangażowane w sprzątanie.

— Na pewno na długo zapamiętają to nasze spotkanie. Niewątpliwie miało ono aspekt edukacyjny. Gdy dzieci zbierały śmieci, to się bulwersowały: kto to mógł wyrzucić, dlaczego tak zrobił! Martwiły się też ślimakiem uwięzionym w butelce. Bo śmiecenie szkodzi... — dodaje pani Anna. — W Olsztynie mieszka 170 tys. osób. Gdy patrzyłam na tę sprzątającą gromadkę dzieci, robiło to na mnie wrażenie.

Sprzątanie Olsztyna przynosi radość

W Olsztynie w sobotę wysprzątano też okolice Jeziora Długiego. W Elblągu mieszkańcy spotkali się przy ul. Mostowej, a w Ełku na Wyspie Mostowej.

Przypomnijmy, że 22 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Ziemi.

Sprzątanie Olsztyna przynosi radość

Dziś za śmiecenie grozi dziś mandat w wysokości do 500 zł. Przygotowywana przez ministerstwo klimatu nowelizacja przepisów zakłada, że kara może być nawet dziesięć razy wyższa i wynosić do 5 tys. zł.

Sprzątanie Olsztyna przynosi radość

ar

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Arturo #3065469 25 kwi 2021 17:09

    Na Takie akcje trzeba zabierać ze sobą jak najwięcej dzieci, znajomych , sąsiadów trzeba im uświadamiać jak ciężko się sprząta a jak łatwo się śmieci i jakie są tego skutki.

    Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz