Sprawa Czesława Jerzego Małkowskiego: Prokuratura ma dalej prowadzić postępowanie

2021-04-22 12:33:09 (ost. akt: 2021-04-22 12:43:53)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Prokuratura ma dalej prowadzić postępowanie w sprawie kobiety, która oskarżyła Czesława Jerzego Małkowskiego o gwałt — tak zdecydował dziś Sąd Rejonowy w Olsztynie.
Były prezydent Olsztyna Czesław Jerzy Małkowski chce ścigania urzędniczki, która oskarżyła go o gwałt. Były prezydent Olsztyna został nieuniewinniony od tego zarzutu.

Prokuratura Rejonowa Olsztyn Północ umorzyła jednak postępowanie w tej sprawie. Były prezydent Olsztyna złożył zażalenie do Sądu Rejonowego w Olsztynie, który dziś rozpatrywał wniosek. — Sąd w całości uwzględnił nasze zażalenie i uchylił postanowienie prokuratury — mówi adwokat Marek Gawryluk, pełnomocnik Czesława Jerzego Małkowskiego. — To oznacza, że prokuratura ma dalej prowadzić postępowanie w tej sprawie.

Przypomnijmy. Zawiadomienie złożył były prezydent Olsztyna. Chodzi o podejrzenia fałszywego oskarżenia Małkowskiego (za co grożą dwa lata więzienia) oraz zeznania nieprawdy podczas składania zeznań, za grozi już do 8 lat pozbawienia wolności. Jednak prokuratura umorzyła postępowanie, stwierdzając "brak danych dostatecznie uzasadniających podejrzenie popełnienia czynu zabronionego”.

Na finał sądowy czekają też dwie inne sprawy dotyczące byłego prezydenta, które wciąż się jeszcze toczą. Chodzi tu o kasację wyroku, którą po uniewinnieniu przez sąd byłego prezydenta Olsztyna złożyła do Sądu Najwyższego Prokuratura Okręgowa w Białymstoku.

W sądzie jest też jeszcze sprawa o odszkodowania, o które wystąpił były prezydent Olsztyna. Przypomnijmy, że Czesław Małkowski domaga się od Skarbu Państwa za niesłuszne zatrzymanie i tymczasowe aresztowanie 2,5 miliona złotych zadośćuczynienia i prawie 300 tysięcy odszkodowania.
W tej sprawie, jak też dotyczącej kasacji nie ma jeszcze terminu rozpraw.
am

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. frost #3065358 22 kwi 2021 20:13

  W cieniu takich spraw i "walki z pandemią" trwa "reforma " sądownictwa" lansowana przez Ziobrę z poparciem PiS-su. Ostatnio wzięli się za "reformę" postępowania cywilnego. Rozprawy on-line, apelacja rozstrzygana jednoosobowo na posiedzeniu niejawnym itd. Niech ten PiS razem z Ziobrą idzie w p...u.

  Ocena komentarza: warty uwagi (7) odpowiedz na ten komentarz

 2. basilo #3065339 22 kwi 2021 16:44

  Jako podwładna małkowskiego poddana była presji tak sądzę. Na marginesie raczej niemozliwa byłaby inna sytuacja widząc tego przystojniaka

  Ocena komentarza: warty uwagi (12) odpowiedz na ten komentarz

 3. olsztynianka #3065329 22 kwi 2021 14:16

  Prokuratura umorzyła postępowanie stwierdzając "brak danych dostatecznie uzasadniających podejrzenie popełnienia czynu zabronionego”. Ciekawe jak CJM chce udowodnić fałszywe oskarżenie, przecież cały Olsztyn widział co się działo na wieży. Moim zdaniem CJM nie ma szans na postępowanie o ściganiu pani urzędniczki.,Jako podwładna , w jakimś momencie tego chorego układu, miała prawo czuć się przymuszona i to moim zdaniem już jest gwałtem

  Ocena komentarza: warty uwagi (9) odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5

GRUPA WM Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach działania 1.5 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.

Unia Europejska

VISA MASTER CARD