Posłanka Anna Wasilewska spoczęła w alei zasłużonych

2021-04-12 12:18:57(ost. akt: 2021-04-12 16:20:43)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Dziś w południe odbył się pogrzeb Anny Wasilewskiej, posłanki Koalicji Obywatelskiej z Warmii i Mazur. Posłanka spoczęła w alei zasłużonych na Cmentarzu Komunalnym w Dywitach.
PRZECZYTAJ KONIECZNIE: Nie żyje posłanka Anna Wasilewska

Nie żyje posłanka Anna Wasilewska

Anna Wasilewska zmarła nagle 6 kwietnia. Miała 63 lata. Dziś odbyły się uroczystości pogrzebowe. W nabożeństwie żałobnym w olsztyńskiej katedrze św. Jakuba wzięli udział tylko najbliżsi zmarłej parlamentarzystki.

Posłanka spoczęła w alei zasłużonych na Cmentarzu Komunalnym w Dywitach. Żegnały ją tłumy: najbliżsi, znajomi samorządowcy i politycy.

Jej śmierć wstrząsnęła wszystkimi, którzy ją znali, niezależnie od poglądów, barw politycznych, ale też niewielu jest ludzi, którzy swoim uśmiechem, dobrą energią dzielą się z innymi. Motywując, inspirując... A taka była posłanka. Dla wielu nie poseł, nie dyrektor, po prostu „Nasza Pani Ania” — jak napisała w kondolencjach na Facebooku organizacja Olimpiady Specjalne Polska Warmińsko-Mazurskie, z ruchem którym była związana Anna Wasilewska przez ostatnich 25 lat. Tworzyła olimpiady specjalne w naszym regionie. Była ich przyjacielem i dobrym duchem. Do końca.

Posłanka odeszła nagle, co było wielkim szokiem dla wszystkich. W sprawie przyczyn śmierci posłanki wypowiedzieli się jej bliscy Jak poinformowali: " Ania odeszła w ciężkich czasach pandemii koronawirusa, niemniej jednak nie ona była przyczyną Jej śmierci, lecz komplikacje po przebytej kilka lat temu operacji".

Anna Wasilewska pochodziła z Ostrowca Świętokrzyskiego, ale swoje życie związała z Olsztynem. Bo choć skończyła na olsztyńskiej ART technologię żywności, to jej przeznaczeniem okazała się praca z dziećmi niepełnosprawnymi. Została nauczycielką w Specjalnym Ośrodku-Szkolno-Wychowawczym w Olsztynie, a później przez 14 lat była jego dyrektorem. W latach 2007-2008 była zastępcą prezydenta Olsztyna, odpowiadała m.in. za oświatę. W latach 2010-2015 zasiadała w zarządzie województwa warmińsko-mazurskiego. W 2015 roku po raz pierwszy dostała się do Sejmu z listy PO, a cztery lata później ponownie z listy Koalicji Obywatelskiej.
amKomentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. michał miłaszewski #3064288 12 kwi 2021 15:52

    A pogrzeb w sobotę 10 kwietnia Krzysztofa Krawczyka i 1000 osób na cmentarzu z przemierem rządu włącznie, czy ktoś dostała mandat?

    Ocena komentarza: warty uwagi (8) odpowiedz na ten komentarz

  2. www #3064285 12 kwi 2021 15:32

    no pięknie!! Z calym szacunkiem dla Pani Anny , ale ostatnio przerwano wesele na 80 osób , ludzie dostali mandaty , pogrzeb Księcia Filipa ma być na 30 osób . Tu wszyscy obecni kwalifikują sie równiez na kary!!! Twoj ból jest lepszy niz mój !!??

    Ocena komentarza: warty uwagi (24) odpowiedz na ten komentarz