Niebezpieczna wiosna na ulicach Olsztyna

2021-04-11 15:10:57(ost. akt: 2021-04-11 17:47:20)
Kolizja na ul. Warszawskiej 11/04/2021

Kolizja na ul. Warszawskiej 11/04/2021

Autor zdjęcia: Kamil Foryś

Piękna pogoda, wiosenny nastrój i niezbyt duży ruch w niektórych częściach miasta i okolic nie powinien zachęcać do zmniejszania uwagi na drogach. Dziś służby drogowe, policja i straż pożarna mają co robić.
Droga nr 51, na wylocie z Olsztyna w stronę południowej obwodnicy, to tam zderzyły się trzy samochody osobowe, powodując znaczne utrudnienia w ruchu. W wyniku kolizji nikt nie odniósł obrażeń, wprowadzono ruch wahadłowy na wysokości stacji paliw BP. Po południu porządek na tym odcinku drogi został już uporządkowany.

Obrazek w tresci

Obrazek w tresci

Obrazek w tresci

Obrazek w tresci

Obrazek w tresci

Następne zdarzenie miało miejsce wczesnym popołudniem na skrzyżowaniu znanym z kolizyjności. Z relacji świadków wiemy, że szare Audi skręcające w lewo od strony Kortowa z ul. Tuwima prawdopodobnie wymusiło pierwszeństwo na jadącym od ul. Sikorskiego Volkswagenie.

Kierowca Audi został przebadany, na szczęście on i inni uczestnicy zdarzenia nie odnieśli obrażeń.

Jeden z samochodów został wyrzucony na tory tramwajowe. Ruch linii autobusowych 130 i 136 na tym odcinku był przez pewien czas wstrzymany (przygotowane zostały objazdy ulicą Iwaszkiewicza).

Obrazek w tresci

Obrazek w tresci

Obrazek w tresci

Obrazek w tresci

Obrazek w tresci

Mamy nadzieję, że takie relacje zatrzymają nas na chwilę i przypomną o tym, że niezależnie od tego, jak bardzo optymistycznie nastraja nas aura, warto w czasie jazdy nie zapominać o tym, że nawet, jeśli sami jedziemy bezpiecznie - inni mogą nas nieprzyjemnie zaskoczyć.

foto - Kamil Foryś / GO

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Darki G #3064603 14 kwi 2021 17:23

    W kolizji poza miastem uczestniczyły nie 3 a 2 auta... (pewnie został dodany BMW, z którego osoby pomagały poszkodowanym)

    odpowiedz na ten komentarz