Olsztyn znów bez wsparcia Rządowego Programu Inwestycji Lokalnych

2021-04-01 16:23:22 (ost. akt: 2021-04-01 16:33:24)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Ponad 84 mln zł — taka kwota z kolejnej transzy Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych trafiła na Warmię i Mazury. Niestety, ponownie wśród beneficjentów zabrakło największych miast w regionie, w tym Olsztyna. — To jest zabieranie pieniędzy naszych mieszkańców, bo przecież oni także dokładają się do budżetu — mówi prezydent Piotr Grzymowicz.
PRZECZYTAJ KONIECZNIE: Rząd przyznał samorządom z naszego regionu 223 miliony złotych

Tarcza dla samorządów w regionie

Budowa żłobka przy ul. Antonowicza, budowa nowego mola nad jeziorem Ukiel i termomodernizacja Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 3 - o realizację tych projektów wnioskował Olsztyn.

Jest mi bardzo przykro, że znów nas pominięto — mówi prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz. — To jest zabieranie pieniędzy naszych mieszkańców, bo przecież oni także dokładają się do budżetu. Nasze projekty to niezwykle ważne inwestycje.

To już drugi raz, gdy rząd podczas przyznawania środków z RFIL, pomija Olsztyn. Fundusz miał być tzw. "Tarczą dla Samorządów", ale niestety nie wszystkie mogą liczyć na jednakowe wsparcie. Jako że epidemia koronawirusa dotknęła wszystkie polskie miasta, pieniądze z funduszu, którego celem jest niwelowanie skutków COVID-19 i pobudzanie wzrostu gospodarczego, powinny trafić do wszystkich gmin.

Wsparcia ponownie nie doczekały się także inne, duże miasta w Polsce, wśród nich m.in. Płock, Opole czy Warszawa.

UM Olsztyna

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. bob #3063746 2 kwi 2021 07:43

    brak logiki w wypowiedzi prezydenta, amnezja? jak sie kopie z Rzadem RP to wiadomo jaki bedzie wynik, pretensje to mam do prezydenta, ze malo zajmuje sie miastem, a wchodzi w politykę. Ps miasto zaniedbane, wszedzie brud, smrod /glownie po psach/, stare kamienice rozsypuja sie, chodniki zapadaja itd. Panie prezydencje troche logiki utrzymac to co sie ma , a nie na zasadzie " jakos to bedzie", ponadto , gdzie ta slynna straz miejska? od czasu do czasu widze jak przejada sie samochodem, jest pademia - ludzie lekcewaza , prosze przejsc sie po Jarotach ilu bez masek, gdzie policja? , jak wiadomo w chwili obecnej rzadzacy Olsztynem powinien mobilizowac podlegle mu sluzby, a nie tylko za nasze pieniadze przesylac zyczenia świateczne, wstyd to malo

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

  2. j. #3063722 1 kwi 2021 16:48

    Kolejna dyskryminacja... Zapamiętamy! I będziemy pamiętać przy urnie wyborczej! Życzę pisowcom aby progu wyborczego nie przekroczyli...

    Ocena komentarza: warty uwagi (21) odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5

Unia Europejska

GRUPA WM Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach działania 1.5 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.