Bukowiecki wystąpi w halowych ME

2021-02-24 22:45:31 (ost. akt: 2021-02-24 22:59:55)
Konrad Bukowiecki wciąż szuka lepszej dyspozycji, ale i tak w tym roku najważniejszy jest sezon letni i igrzyska w Tokio

Konrad Bukowiecki wciąż szuka lepszej dyspozycji, ale i tak w tym roku najważniejszy jest sezon letni i igrzyska w Tokio

Autor zdjęcia: facebook.pl/copernicuscup

W ogłoszonej przez Polski Związek Lekkiej Atletyki 45-osobowej ekipie na halowe mistrzostwa Europy w Toruniu (4-7 marca) znaleźli się m.in. wszyscy medaliści w pchnięciu kulą z ostatnich mistrzostw Polski, a więc także „brązowy” Konrad Bukowiecki z AZS UWM Olsztyn.
24-letni szczytnianin, po problemach zdrowotnych z plecami, na razie pchnął w tym sezonie tylko (jak na siebie) 20,54 m. Parę dni temu Bukowiecki stanął na trzecim stopniu podium podczas halowych MP, a przed nim znaleźli się w Toruniu Michał Haratyk i Jakub Szyszkowski.

Ponadto do sztafety czterystumetrowców na HME powołano, pochodzącego z Reszla, Karola Zalewskiego (AZS AWF Katowice). Były zawodnik AZS UWM został w weekend halowym mistrzem kraju na 400 m (46,52), ale że narzekał w tym roku na problemy ze ścięgnem Achillesa, więc w mistrzostwach Starego Kontynentu nie wystartuje indywidualnie.
Dodajmy, że Biało-czerwoni wygrali klasyfikację medalową w ostatnich dwóch edycjach HME.

* Skład reprezentacji Polski na lekkoatletyczne HME (4-7 marca w Toruniu)
Kobiety

60 m
Katarzyna Sokólska (Zawisza Bydgoszcz)
Ewa Swoboda (AZS AWF Katowice)

400 m, 4x400 m
Małgorzata Hołub-Kowalik (AZS UMCS Lublin)
Justyna Święty-Ersetic (AZS AWF Katowice)

800 m
Angelika Cichocka (SKLA Sopot)
Joanna Jóźwik (AZS AWF Katowice)
Anna Wielgosz (Resovia Rzeszów)

1500 m
Martyna Galant (OŚ AZS Poznań)
Klaudia Kazimierska (Vectra Włocławek)

60 m ppł
Karolina Kołeczek (AZS UMCS)
Pia Skrzyszowska (AZS AWF Warszawa)

trójskok
Adrianna Szóstak (OŚ AZS Poznań)

pchnięcie kulą
Klaudia Kardasz (Podlasie Białystok)

pięciobój
Paulina Ligarska (SKLA Sopot)
Adrianna Sułek (Zawisza)

4x400 m
Aleksandra Gaworska (AZS AWF Kraków)
Natalia Kaczmarek ( AZS AWF Wrocław)
Kornelia Lesiewicz (AZS AWF Gorzów Wlkp.)
Joanna Linkiewicz (AZS AWF Wrocław)

Mężczyźni
60 m

Dominik Kopeć (Agros Zamość)
Remigiusz Olszewski (Zawisza)
Przemysław Słowikowski (AZS AWF Katowice)

400 m, 4x400 m
Kajetan Duszyński (AZS Łódź)

800 m
Mateusz Borkowski (RKS Łódź)
Patryk Dobek (SKLA Sopot)
Adam Kszczot (RKS Łódź)

1500 m
Adam Czerwiński (Lider Siercza)
Marcin Lewandowski (AZS UMCS)

1500 i 3000 m
Michał Rozmys (Barnim Goleniów)

60 m ppł
Damian Czykier (Podlasie)
Krzysztof Kiljan (AZS AWF Warszawa)
Artur Noga (AZS AWF Warszawa)

trójskok
Adrian Świderski (Śląsk Wrocław)

skok o tyczce
Piotr Lisek (OSOT Szczecin)
Robert Sobera (AZS AWF Wrocław)
Paweł Wojciechowski (Zawisza)

pchnięcie kulą
Konrad Bukowiecki (AZS UWM Olsztyn)
Michał Haratyk (Sprint Bielsko-Biała)
Jakub Szyszkowski (AZS AWF Katowice)

siedmiobój
Paweł Wiesiołek (Warszawianka Warszawa)

4x400 m
Dariusz Kowaluk (AZS AWF Warszawa)
Jakub Krzewina (Śląsk)
Mateusz Rzeźniczak (RKS Łódź)
Wiktor Suwara (AZS AWF Warszawa)
Karol Zalewski (AZS AWF Katowice)