[Nasza interwencja] Windy ruszyły

2021-02-20 17:11:00 (ost. akt: 2021-02-19 18:57:53)
Windy działały tylko kilka godzin, później się zepsuły

Windy działały tylko kilka godzin, później się zepsuły

Autor zdjęcia: Ada Romanowska

Zgłosili się do nas mieszkańcy z nowego osiedla przy ul. Wilczyńskiego. Skarżyli się na windy, które stanęły chwilę po tym, jak się wprowadzili.
A klucze dostali we wrześniu. Na sześć wind, problem był aż... z pięcioma. Wszystkie miały oczywiście gwarancję, ale mieszkańcy nie mogli doprosić się naprawy.

— Wszystko, co nowe, ma gwarancję. Dlatego nie rozumiemy, dlaczego nie pojawiał się tu żaden serwisant. Dzwoniliśmy, prosiliśmy, ale zderzaliśmy się ze ścianą. Kupiliśmy mieszkania z windami i chcieliśmy z nich korzystać. Pozostało nam czekać. Tylko jak długo? Na szczęście po artykule w Gazecie wszystkie windy zaczęły działać! Jeżdżą i w górę, i w dół. Żadna nie stoi — cieszy się pani Marta, która mieszka na czwartym piętrze i ma troje małych dzieci. — Wcześniej, gdy windy nie działały, trudno było się wdrapać z dziećmi na ręku i zakupami pod pachą. Bardzo się cieszymy i dziękujemy za pomoc! 


Windy, jak podejrzewali mieszkańcy, przestały działać z powodu wilgoci. Blok nie został dokładnie osuszony przez dewelopera, a wilgoć wpłynęła na elektronikę urządzeń. Z tym zgodziła się firma produkująca i montująca windy. Deweloper z kolei twierdził, że winny sytuacji jest producent wind. Z powodu reorganizacji firmy, gwarancja nie mogła być zrealizowana na czas. Sprowadzono jednak części i je wymieniono je. Windy ruszyły. I oby już się nie zatrzymywały. Trzymamy rękę na pulsie.
ar
Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. grzes #3060854 20 lut 2021 21:22

    "Jeżdżą i w górę, i w dół" A co, miały jeździć w bok ?

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5

Unia Europejska

GRUPA WM Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach działania 1.5 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.