Może trochę ciszej, ale ważne że gramy [GALERIA]

2021-01-31 15:27:00(ost. akt: 2021-01-31 16:50:13)

Autor zdjęcia: Justyna Drozd

Prawie 100 wolontariuszy z kętrzyńskiego Sztabu WOŚP wyruszyło dzisiaj na kwestowanie. Do godz. 14.00 udało się zebrać prawie 40 tysięcy.
Centrum dowodzenia Sztabu funkcjonuje dzisiaj już od godz. 5.00 w Hali MOSiR przy ul. Kazimierza Wielkiego. Mimo mroźnej aury chętnych do kwestowania nie brakowało. - Gramy z Orkiestrą od czterech lat - mówi pani Monika, która co roku kwestuje ze swoją obecnie 9-letnią córką Julką. - Chciałyśmy w tym roku w związku z COVID-em zrezygnować, ale stwierdziłyśmy, że mimo jednak tej sytuacji też chcemy dorzucić swoją cegiełkę - dodaje.

Według stanu na godz. 14.00 zebrano już prawie 40 tysięcy złotych. - To wynik dopiero z połowy puszek. Liczenie kolejnych wciąż trwa - mówi Mariusz Kirszyński, Szef Sztabu WOŚP w Kętrzynie. Zaznacza przy tym, że ostateczny wynik poznamy za... miesiąc. - Jeszcze do 14 lutego trwają nasze aukcje allegro. Przez jakiś czas w siedzibie naszego sztabu przy ul. Dworcowej będzie funkcjonowała też bezpośrednia wyprzedaż - dodaje Kirszyński.

Mimo braku koncertów, atrakcji nie zabrakło. Pod Halą MOSiR można było obejrzeć m.in. prezentację motocykli i samochodów, ciągnik gąsienicowy, pojazd militarny Sztabowozu. Dzięki współpracy z Klubem HDK PCK przy Placówce Straży Granicznej w Barcianach pod halą stanął krwiobus. Chętnych do oddania było 39 osób. Ostatecznie od 36 pobrano 16 200 ml krwi.

Atrakcje kętrzyńskiego sztabu przeniosły się do internetu. Na fb Sztab WOŚP Kętrzyn można obejrzeć m.in. krótki film o otolaryngologii, występy kętrzyńskich przedszkolaków oraz fragmenty koncertu z 22. Finału WOŚP w 2014 roku. - Dla nas ważne jest to, że w ogóle udało nam się w tym roku zagrać. Może trochę ciszej, ale nie odłożyliśmy "instrumentów" do szafy - mówi Janusz Mazurkiewicz, który organizuje WOŚP w Kętrzynie od trzeciego finału. Zdradza też, że Orkiestra zagra w Kętrzynie jeszcze raz pod koniec kwietnia - oczywiście jeśli pozwolą na to rządowe rozporządzenia.

Wojciech CarukKomentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Meliorant #3055502 | 95.49.*.* 1 lut 2021 04:30

    Jesteście wspaniałymi Ludźmi. Życzę Wam zdrowia i spełnienia marzeń.

    odpowiedz na ten komentarz