Quantcast

Poniedziałek, 25 stycznia 2021. Imieniny Miłosza, Pawła, Tatiany

Orlen inwestuje i kupuje w warmińsko-mazurskim

2020-12-18 17:06:49 (ost. akt: 2020-12-18 18:52:23)

Autor zdjęcia: Orlen

To prawdziwa niespodzianka. Po zakupie sieci "Ruch" oraz przejęciu grupy gazet i serwisów internetowych grupy "Polska Press" Orlen niespodziewanie zainwestował w naszym regionie.

Jak się okazuje Orlen kupił teren po byłej cukrowni w Kętrzynie. To efekt licytacji komorniczej działek należących do właściciela terenu. Wśród wierzycieli był skarb państwa reprezentowany był przez starostę kętrzyńskiego Michała Kochanowskiego oraz miasto Kętrzyn reprezentowane przez burmistrza Ryszarda Niedziółkę. Powstać ma tu zakład zatrudniający nawet kilkadziesiąt osób, który zajmie się produkcją oleju.

Orlen nie wyklucza, że w Kętrzynie powstanie najnowocześniejsza w Polsce tłocznia oleju, która produkowałaby olej na potrzeby Orlenu. Obecnie projekt jest w fazie analiz, a jego potencjalna realizacja, umożliwiłaby zwiększenie bezpieczeństwa i stabilności dostaw oleju rzepakowego i częściowe uniezależnienie się spółki od zagranicznych dostawców tego produktu.

- Bardzo się cieszę, że Orlen sfinalizował zakup terenów po byłej cukrowni, to kolejny ważny krok w kierunku gospodarczego rozwoju Kętrzyna i okolic – mówi Ryszard Niedziółka, burmistrz Kętrzyna. - Budujemy obraz miasta przyjaznego biznesowi i tak chcemy być postrzegani. To wymaga czasu i cierpliwości.

- To jest historyczna szansa dla całego regionu. – mówi Michał Kochanowski, starosta kętrzyński. - Cierpliwie poczekajmy, aż zapadną prawomocne decyzje. Jeszcze bardziej niż dotychczas będziemy potrzebowali lokalnego współdziałania, wspierając to przedsięwzięcie – dodaje.

oprac. Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (19) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. mau #3032198 | 37.248.*.* 1 sty 2021 20:38

  tlocznia oleju ....napedowego?

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. kętrzyniak #3026303 | 83.5.*.* 23 gru 2020 10:12

  PR na najwyższym poziomie. To żaden sukces Panów Niedziółki, ani tym bardziej Lotka. Chociaż każdy ogłosił to swoim osiągnięciem. Po prostu komornik zlicytował majątek :) Bardzo proste. Piewcom tego wątpliwego sukcesu radzę odbyć wycieczkę w pobliże podobnych instalacji w Polsce. Podpowiem - poznacie ich dokładną lokalizację po zapachu :)

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. babcia #3025253 | 83.9.*.* 21 gru 2020 21:21

  GO znowu kasuje komentarze.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. babcia #3024346 | 83.9.*.* 21 gru 2020 09:09

  A może Orlen wykupiłby jeszcze GO?

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. Mazur #3023497 | 77.115.*.* 19 gru 2020 19:40

  I takich inwestycji oraz większych na Mazurach brakuje niczym powietrza. Takie inwestycje dajacstabilnosc, możliwości dalszego rozwoju a każda duża inwestycja przyciąga kolejne. Czas wreszcie zerwać ze stereotypami Mazur jako skansenu, daczowiska dla warszawiaków oraz regionu w którym nic się nie da bo paru zarisnietym warszawiakom rozwój regionu psuje prywatne wizje i interesy. Duże znaczenie ma władza lokalna, pomysłowość, plany zagospodarowania, tereny inwestycyjne i co najważniejsze otwarta głową zerwanie że schematyzmem myśliwym (że Mazury muszą być biedne a mieszkańcy są w stanie wykonywać tylko proste prace w otoczeniu turystki - czyli mało innowacyjne sektory gospodarki). Tak, kapitału pochodzenie ma znaczenie. Tak było, jest i tak będzie. Bo każdy Przede wszystkim dba o swoje a nie o miejsca z który mi nie jest związany.

  Ocena komentarza: warty uwagi (8) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (19)