Jazda "na podwójnym gazie" zakończona w rowie

2020-12-18 11:11:57(ost. akt: 2020-12-18 11:14:14)

Autor zdjęcia: archiwum

Policjanci wyjaśniali okoliczności zdarzenia drogowego, w wyniku którego kierujący pojazdem marki VW wjechał do rowu. Kierowca auta nie dostosował prędkości do warunków drogowych, a do tego miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna nie posiadał również uprawnień do kierowania pojazdami. Policjanci zatrzymali kierowcę do wytrzeźwienia i wyjaśnienia.
W środę (16.12.2020r.) patrol dzielnicowych z Komisariatu Policji w Lidzbarku udał się na trasę Cibórz - Nowy Dwór w gminie Lidzbark, gdzie doszło do zdarzenia drogowego z udziałem pojazdu marki VW Polo.

Za kierownicą pojazdu siedział 42-letni mieszkaniec gminy Lidzbark, który nie dostosował prędkości do panujących warunków drogowych w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem i zjechał do przydrożnego rowu. Podczas wykonywania czynności na miejscu zdarzenia, policjanci ujawnili, że 42-latek był nietrzeźwy. Mężczyzna miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie, a do tego nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

Dzielnicowi zatrzymali mężczyznę do wytrzeźwienia i wyjaśnienia. O zdarzeniu poinformowano Prokuratora Rejonowego w Działdowie. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego, za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, sprawcy grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności i kara finansowa. Ponadto wobec sprawcy ww. przestępstwa sąd obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia pojazdów.
/KPP DZIAŁDOWO/

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. klaka #3022505 | 83.20.*.* 18 gru 2020 13:14

    Co za głupoty wypisujecie ?. Do czego miał się dostosować, chyba do następnej butelki. Mając 3 promile i żądać prawidłowej reakcji na drodze.

    odpowiedz na ten komentarz