Święta z kamerką w tle

2020-12-15 15:55:12 (ost. akt: 2020-12-15 15:58:33)

Autor zdjęcia: Magdalena Sulwińska Fotografia

Bez dalszych członków rodziny, łamania się opłatkiem i prawdziwej bliskości. Tak zapowiadają się tegoroczne święta Bożego Narodzenia. Dla jednych to przygnębiający scenariusz, a dla innych pretekst, żeby nie spotkać się z rodziną.
Karp będzie z rodzynkami, na słodko. Podsmaży się go z migdałami. Pierogi tradycyjne, z kapustą i grzybami, ale też ruskie. Do tego barszcz z kiszonych buraków. Po kolacji: makowiec i piernik. Katarzyna Bernat z Olsztyna będzie celebrować święta Bożego Narodzenia tak, jak tradycja nakazuje, mimo czasów, w jakich przyszło nam żyć.

— Jestem praktykująca, więc święta to dla mnie także czas na pasterkę czy czytanie Pisma Świętego — opowiada. — Tym razem pasterka będzie w telewizji.

Kwarantannę skończy dopiero 27 grudnia. Jej mąż kilka dni wcześniej. To na jego barkach będzie spoczywało zrobienie dużych świątecznych zakupów. Te święta będą zupełnie inne niż w poprzednich latach, kiedy przy stole zasiadało wielu członków rodziny. Zawsze była wesoła atmosfera, dużo osób, gwar i śmiech.

— Plan był taki, że święta spędzimy aktywnie, przejdziemy się po okolicy. Mój mąż jest fanem takich rozwiązań. Nie tylko biesiadowanie, ale także dłuższy spacer. Ale wyszło inaczej,
Choinka u państwa Bernat już zdobi dom. Pani Katarzyna wolałaby ją ubrać dopiero na chwilę przed świętami, ale... — Chcieliśmy, żeby było miło, bo jest wystarczająco trudno — mówi.
Do stołu zasiądą cztery osoby: ona, mąż Sławek i dwójka dzieci: 17-letnia Weronika oraz 12-letni Maksymilian. Weronika zagra kolędy na pianinie, a potem, na swoim wymarzonym świątecznym prezencie: gitarze. Z resztą rodziny spotkają się na WhatsApp'ie.

[...]

Czytaj e-wydanie

To tylko fragment artykułu. Cały przeczytasz we wtorkowym (15 grudnia) wydaniu Gazety Olsztyńskiej

Aby go przeczytać kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Wolf #3021075 | 95.49.*.* 15 gru 2020 22:49

    Życie jest zbyt krótkie i kruche żeby się ograniczać . Trzeba się cieszyć z każdej sekundy.

    Ocena komentarza: warty uwagi (5) odpowiedz na ten komentarz

  2. Monika #3020981 | 37.248.*.* 15 gru 2020 18:19

    Co za bzdury!!! My w pracy już dzisiaj mieliśmy Wigilię z opłatkiem. Nikt się nie bał, serdeczności było więcej niż w poprzednich latach.

    Ocena komentarza: warty uwagi (5) odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5