Petycja o odwołanie ministra edukacji trafiła do premiera

2020-11-19 07:15:42(ost. akt: 2020-11-19 07:20:04)

Autor zdjęcia: MEN/twitter

Ponad 88 tys. osób domaga się dymisji ministra edukacji. We wtorek przedstawiciele inicjatywy przekazali dokument do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Ma też trafić do Senatu.
PRZECZYTAJ KONIECZNIE: Kontrowersyjny minister edukacji

Kontrowersyjny minister edukacji

Akcja o nazwie „Stop deMENtażowi edukacji” zebrała blisko 90 tys. podpisów w tej sprawie. To oddolna inicjatywa studentów i nauczycieli. Jej celem jest dymisja ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka. Autorem petycji jest dr Paweł Dybała z UJ w Krakowie. W przypadku zignorowania postulatów sygnatariusze zapowiedzieli podjęcie wszelkich dopuszczalnych prawem kroków — łącznie ze strajkiem.

Wskazano, że „jeszcze przed zaprzysiężeniem kandydatura dr. hab. Przemysława Czarnka budziła sprzeciw dużej części środowiska naukowego, ponieważ polityk ten wsławił się licznymi wypowiedziami o charakterze szowinistycznym, mizoginicznym oraz nienawistnym wobec osób nieheteronormatywnych”.

Jako przykład podano m.in. tę wypowiedź z 16 października 2019 roku z III Międzynarodowego Kongresu „Ruchu Europa Christi”: „Pierwszego dziecka nie rodzi się w wieku 20-25 lat, tylko około trzydziestki. To ile tych dzieci można urodzić? Takie są konsekwencje, jeśli tłumaczy się kobiecie, że nie musi robić tego, do czego została przez Pana Boga powołana”.

Szczególną uwagę zwrócono jednak na wypowiedź o finansowaniu uczelni: „Proszę nie zapominać, że ja mam kompetencje do rozdzielania środków inwestycyjnych dla uczelni, środków na badania i granty. Takie wnioski leżą u nas w ministerstwie. I nie mam wątpliwości, że będziemy musieli również brać pod uwagę to, co dzieje się na uczelniach, które narażają ludzi na niebezpieczeństwo utraty zdrowia i życia”.

Według sygnatariuszy petycji wypowiedzi miały charakter otwartych gróźb pozbawiania środków finansowych uczelni, które umożliwiły pracownikom i studentom wzięcie udziału w protestach przeciwko zaostrzeniu prawa aborcyjnego...


[...]

Czytaj e-wydanie

To tylko fragment artykułu. Cały przeczytasz w czwartkowym (19 listopada) wydaniu Gazety Olsztyńskiej

Aby go przeczytać kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


***

Dołącz do nas!

"Maseczka to znak solidarności". To nasza kampania społeczna związana z koronawirusem. Zachęcamy wszystkich do wysyłania zdjęć w maseczkach! Będziemy je publikować na gazetaolsztynska.pl i w Gazecie Olsztyńskiej. Nie dajmy się zarazie. Żyjmy normalnie, ale "z dystansem".

Zdjęcia wysyłajcie (imię, nazwisko, miejscowość i ewentualnie zawód) na maila:
redakcja@gazetaolsztynska.pl


Komentarze (12) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. WIELKI #3012105 | 91.233.*.* 25 lis 2020 20:18

  WIELKI KALIF Czarnek zakłada w polskiej Edukacji WIELKI KALIFAT

  odpowiedz na ten komentarz

 2. Mrągowianin #3009749 | 95.49.*.* 21 lis 2020 02:20

  ,,Według sygnatariuszy petycji wypowiedzi miały charakter otwartych gróźb pozbawiania środków finansowych uczelni, które umożliwiły pracownikom i studentom wzięcie udziału w protestach przeciwko zaostrzeniu prawa aborcyjnego..." A moje pytanie czy podatnicy mają finansować psorkó i studentów za udział w strajkach kobiet czy innych? Psorki mają uczyć studentów a tudenci być na zajęciach i się uczyć, bo potem taki student przychodzi do pracy i okazuje się debilem w swym zawodzie. Byłem 50 lat kierownikiem na budowach i przychodziło na budowy wielu inżynierków a nie mieli pojęcia o budownictwie. I moje pytanie co ci pseudo inżynierowie robili na studiach? I jak uczyli ich wykładowcy? Czas najwyższy by to zweryfikować, A może wprowadzić studentom opłaty a nie za darmochę ich uczyć a oni albo balują albo strajkują. Wprowadził bym też limit nieobecności i jeśłi przekroczył to usówać ze studiów.

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

 3. Tok #3008916 | 31.0.*.* 19 lis 2020 13:47

  Pasowało by siedem klas pańszczyzna niestety pisszczury nic z tego

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) odpowiedz na ten komentarz

 4. trew #3008814 | 31.0.*.* 19 lis 2020 11:05

  Minister o średniowiecznych poglądach, nienawidzi kobiet. Zamiast dać więcej godzin fizyki, chemii, matematyki, biologii, czyli tego, co jest miarą postępu ludzkości, on chce jak najwięcej religii i historii. A do lektur dzieła JP II. Cofa szkołę o stulecia.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. SZYMEK #3008770 | 83.20.*.* 19 lis 2020 09:56

   Cierpliwie poczekajcie , zobaczycie sami co oni narobią i chcieliście i to będziecie mieć

   Ocena komentarza: warty uwagi (8) odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (12)