Kontrowersyjny minister edukacji

2020-10-01 16:10:39(ost. akt: 2020-10-01 14:01:53)

Autor zdjęcia: Kancelaria Premiera RP/ twitter

Zawrzało. Znany z kontrowersyjnych poglądów poseł PiS Przemysław Czarnek stanął na czele połączonych ministerstw edukacji, nauki i szkolnictwa wyższego. A po internecie krąży hasło: kochaj ministra swego, możesz mieć gorszego.
Wiadomość, że poseł PiS Przemysław Czarnek będzie nowym ministrem edukacji, nauki i szkolnictwa wyższego wywołała falę komentarzy. Były wojewoda lubelski, a od roku poseł PiS, zasłynął bowiem z kontrowersyjnych, a wręcz bulwersujących wypowiedzi m.in. na temat osób LGBT, czyli roli kobiet.


Kim jest poseł, którego osoba wzbudza tyle kontrowersji? To jego pierwsza kadencja w Sejmie. Czarnek jest doktorem habilitowanym nauk prawnych, a od dziś też zatrudnionym na stanowisku profesora KUL. Żonaty ma dwoje dzieci. W wolnym czasie czyta książki i zajmuje się ogrodem, a zrobiło się o nim głośno za sprawą jego kontrowersyjnych wypowiedzi. Tu warto przytoczyć kilka z nich.

— Ideologia LGBT to co innego niż homoseksualiści, biseksualiści, transwestyci czy inni tam jeszcze queer, czyli dziwacy. To są ludzie. Pogubieni oczywiście w swojej seksualności i życiu, jednocześnie chorzy z nienawiści do ludzi heteroseksualnych, do tradycji i chrześcijaństwa, ale to jest inna rzecz. Ale ludzie, nikt im człowieczeństwa nie odmawia — mówił Czarnek w programie Studio Polska w TVP Info
. — Brońmy rodziny przed tego rodzaju zepsuciem, deprawacją, absolutnie niemoralnym postępowaniem. Brońmy nas przed ideologią LGBT i skończmy słuchać tych idiotyzmów o jakichś prawach człowieka czy jakiejś równości. Ci ludzie nie są równi ludziom normalnym i skończmy z tą dyskusją — stwierdził Czarnek.

Inna jego wypowiedź: — Idź i pracuj, jeździj na traktorze, na kombajnie, ucz się, rób karierę. Kariera w pierwszej kolejności, a później może dziecko. Prowadzi to do tragicznych konsekwencji. Pierwsze dziecko rodzi się nie w wieku 20-25 lat, tylko w wieku 30 lat. Jak się pierwsze dziecko rodzi w wieku 30 lat, to ile tych dzieci można urodzić? To są konsekwencje tłumaczenia kobiecie, że nie musi robić tego, do czego została przez pana Boga powołana — mówił podczas konferencji "Kościół i państwo w służbie rodziny” na KUL w październiku 2019.

Kontrowersje budzą również poglądy Czarnka na temat stosowania kar cielesnych wobec dzieci. — Niekiedy istnieje konieczność zastosowania przymusu fizycznego, w tym kary cielesnej. Konieczność stosowania tego rodzaju kar wydaje się być oczywista — pisał dr Czarnek w opublikowanym w 2018 r. artykule pt. "Konstytucyjnoprawna ochrona dziecka"...


[...]

Czytaj e-wydanie

To tylko fragment artykułu. Cały przeczytasz w czwartkowym (1 października) wydaniu Gazety Olsztyńskiej

Aby go przeczytać kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl

Komentarze (25) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. ubranie #2981917 | 5.173.*.* 7 paź 2020 17:00

  Powinny wrócić fartuszki . Zapinane pod szyją by nie było widać, jak kto jest ubrany -modnie czy nie. Fartuszek łatwo było uprać i wysuszyć na jutro. Albo mundurki z koszulą i krawatem w starszych klasach.

  Ocena komentarza: warty uwagi (10) odpowiedz na ten komentarz

 2. Licealista #2979959 | 45.8.*.* 2 paź 2020 22:48

  I dobrze - gość mówi to, co myśli większość ale boi się powiedzieć na głos. Nazywa się to terrorem politycznej poprawności. Dobrze, że taka osoba zostanie szefem MEN - jest szansa, że w moje liceum przestanie pochwalać tęczową propagandę.

  Ocena komentarza: warty uwagi (16) odpowiedz na ten komentarz

 3. Pol #2979648 | 198.166.*.* 2 paź 2020 12:31

  do czego to dochodzi bachory rozwydzone kobiety walcza na ryngach jezdu traktorami chopy w uszach z kulczykami itd

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) odpowiedz na ten komentarz

 4. Pol #2979614 | 198.166.*.* 2 paź 2020 11:50

  najwazniejsze ze katolik

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (4)

  1. Wojtelk #2979608 | 10.10.*.* 2 paź 2020 11:47

   Popieram jego poglądy w końcu ktoś konkretny

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (25)