Warmiński Jarmark Świąteczny bez strefy gastronomiczno-wystawienniczej

2020-11-18 18:14:09 (ost. akt: 2020-11-18 14:32:06)

Autor zdjęcia: Beata Szymańska

— Z przyczyn epidemicznych Warmiński Jarmark Świąteczny w tym roku nie odbędzie się w takim kształcie jak dotychczas — poinformował Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie, organizator imprezy.
Koronawirusowa rzeczywistość dotyka praktycznie każdej dziedziny naszego życia. Inne, niż w minionych latach będą także zbliżające się święta Bożego Narodzenia oraz czas okołoświąteczny.

— Przez cały czas prowadziliśmy przygotowania do Jarmarku, wierząc, że uda nam się go zrealizować zgodnie z obowiązującym reżimem sanitarnym. Niestety sytuacja nie jest sprzyjająca. Mając na uwadze zdrowie i bezpieczeństwo nas wszystkich podjęliśmy trudną decyzję: tradycyjnej części gastronomiczno-wystawienniczej w naszym mieście nie będzie — czytamy na stronie organizatora.

MOK zapewnia jednak — Nie oznacza to, że odwołujemy święta! Zrobimy wszystko, aby w tym roku nie zabrakło magicznej atmosfery.

Miejski Ośrodek Kultury już rozpisał przetarg na wynajem, montaż i demontaż świątecznych dekoracji świetlnych nawiązujących do okresu Bożonarodzeniowego. Dekoracje miałyby pojawić się na Starym Mieście na początku grudnia i zniknąć na koniec stycznia następnego roku.

Przypomnimy, że w Olsztynie ograniczone do minimum zostaną świąteczne iluminacje. — Jak co roku, w okresie świąteczno-noworocznym przed olsztyńskim ratuszem zostanie ustawiona i ozdobiona okazała choinka. Do stycznia będzie można podziwiać także efektowne iluminacje w Parku Jakubowo, które zostały zainstalowane w ramach wybranego przez mieszkańców projektu Budżetu Obywatelskiego i już teraz odwiedzane są tłumnie przez olsztynian — mówi Michał Koronowski.

MOK, olsztyn.eu/ms


Czytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Złomiarz #3008555 | 188.146.*.* 18 lis 2020 19:48

    Mam wrażenie że ta pandemia pasuje naszemu prezydentowi - oszczędzi kasę na czym się tylko da zwalając na pandemię.

    Ocena komentarza: warty uwagi (10) odpowiedz na ten komentarz

  2. Dziadzina #3008538 | 89.64.*.* 18 lis 2020 19:22

    Olsztyn - miasto seniorów wolne od wszystkiego, co fajne

    Ocena komentarza: warty uwagi (10) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)