Matura próbna on-line w działdowskiej szkole

2020-11-24 10:16:00(ost. akt: 2020-11-24 11:31:52)

Autor zdjęcia: Facebook Grunwaldzka

W dniu 13 listopada Zespół Szkół nr 1 w Działdowie przeprowadził próbną maturę z matematyki na platformie http://tests-system.pl.
Jest to autorska platforma stworzona przez wicedyrektora szkoły pana Marcina Kasprowicza, nauczyciela matematyki i informatyki. Arkusz próbnej matury składał się z 25 zadań zamkniętych, 6 zadań otwartych krótkiej odpowiedzi oraz 3 zadań otwartych rozszerzonej odpowiedzi. Platforma zapewniła, że każdy uczestnik otrzymał inną wersję testu, treści zadań były takie same lub podobne, ale dane generowane były losowo. Po zakończonej maturze, każdy uczeń otrzymał wynik oraz szczegółowe rozwiązania każdego z zadań. Jedynie dwa zadania na dowodzenie wymagały sprawdzenia przez nauczycieli uczących. Do matury zgłosiły się szkoły z powiatu działdowskiego: 2 LO z Działdowa i dwie szkoły ponadpodstawowe z Lidzbarka oraz z innych miejscowości w kraju: LO z Kościerzyny, Zespół Szkół Technicznych w Kartuzach,. W pierwszej edycji próbnej matury na platformie tests-system.pl wzięło udział 500 uczniów. Szkoły, które przystąpiły do projektu otrzymały wyniki zbiorowe oraz możliwość weryfikowania punktów przydzielonych przez system. Kolejna edycja sprawdzianu umiejętności maturalnych z matematyki zaplanowana jest na przełomie stycznia i lutego 2020 roku. Na platformie tests-system.pl znajduje się kilkadziesiąt tego rodzaju testów, z których mogą korzystać wszyscy uczniowie i nauczyciele. Platforma ta jest bardzo dobrą metodą weryfikowania obecnej wiedzy uczniów w sposób zdalny, czego potwierdzeniem jest zainteresowanie innych szkół z całego kraju.
ZS nr 1

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Mazur #3011341 | 79.124.*.* 24 lis 2020 12:25

    poprzez takie nauczanie widać jak komitetowi centralnemu PiS-u zależy na wykształconym społeczeństwem ....za niedługo zamiast szkół będą tylko szkółki niedzielne przy parafiach

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz