Literacki obraz Olsztyna zaklęty w audiobookach

2020-11-17 14:11:04(ost. akt: 2020-11-17 14:38:52)

Autor zdjęcia: MOK Olsztyn

Jesteście ciekawi, jakie niezwykłe historie o swoim mieście są w stanie stworzyć tutejsi autorzy? Jeśli tak, warto posłuchać ich propozycji, stworzonych na potrzeby niedawnego festiwalu literackiego.
PRZECZYTAJ KONIECZNIE: Olsztyn niezwykłych historii

Olsztyn niezwykłych historii

"Miasto opowieści" to festiwal, który pod koniec października odbył się w Zajezdni Trolejbusowej przy ul. Knosały w Olsztynie. Nie zabrakło pracy z tekstem, czytania performatywnego oraz odkrywania naszego miasta w oryginalny sposób.

To odkrywanie było niezwykłą propozycją, bowiem specjalnie dla uczestników wydarzenia czterech pisarzy ze stolicy Warmii i Mazur stworzyło na nowo literacki obraz Olsztyna.

Zygmunt Miłoszewski, Kazimierz Brakoniecki, Marcin Cielecki i Włodzimierz Kowalewski utkali ten inny, odświeżony, oryginalny wizerunek stolicy Warmii i Mazur ze współczesnych mitów miejskich. Efekty prób stworzenia nowych literackich mitologii naszego miasta można wysłuchać w kanale YouTube Miejskiego Ośrodka Kultury. To doskonała propozycja szczególnie teraz, gdy dostęp do bibliotek jest niemożliwy.

Każdy z audiobooków trwa od nieco ponad dwudziestu minut do nawet ponad godziny. Teksty czytają aktorzy: Małgorzata Rydzyńska i Grzegorz Gromek.
— "Między murem a murem" (Włodzimierz Kowalewski) to opowieść o losach mieszkania olsztyńskiej malarki Friedy Strohmberg przy dzisiejszej ul. Warmińskiej;
— "Miasto wisielców" (Marcin Cielecki) jest zapętloną historią Kortowa i legendą domu zatrzymanego w czasie, przy al. Warszawskiej 107, zwanego "willą wisielców";
— "Surowy korzeń" (Zygmunt Miłoszewski) - to opowieść o seksie i mieście, nad którym góruje Centaurus i Warmia Towers, gdzie surowy korzeń dopomina się swoich praw;
— "Skanda-Pieczewo" (Kazimierz Brakoniecki) to mroczne opowieści miejskie i bolesne opowieści rodzinne. Historia jako niezagojona rana.

Audiobooki z festiwalu "Miasto opowieści" dostępne są >>> TUTAJ.

Źródło: UM Olsztyna

***

Dołącz do nas!

"Maseczka to znak solidarności". To nasza kampania społeczna związana z koronawirusem. Zachęcamy wszystkich do wysyłania zdjęć w maseczkach! Będziemy je publikować na gazetaolsztynska.pl i w Gazecie Olsztyńskiej. Nie dajmy się zarazie. Żyjmy normalnie, ale "z dystansem".

Zdjęcia wysyłajcie (imię, nazwisko, miejscowość i ewentualnie zawód) na maila:
redakcja@gazetaolsztynska.pl
Czytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl