Olsztyn niezwykłych historii

2020-10-23 09:42:59 (ost. akt: 2020-10-23 09:43:34)   Artykuł sponsorowany
Choć mieszkamy w jednym mieście, każdy z nas inaczej postrzega stolicę Warmii i Mazur. Nie brakuje również niesamowitych opowieści, które wiązane są z Olsztynem.
Budzą ogromne emocje, są chętnie powtarzane i przekształcane. Niemal na pewno każdy z nas zna jakąś legendę miejską. To właśnie urban legends będą głównymi bohaterami weekendowego (24-25 października) festiwalu literatury "Miejskie Opowieści" organizowanego przez Miejski Ośrodek Kultury.
A będą to nie byle jakie legendy miejskie. Ich twórcami bądź tymi, którzy je spisali, jest dwunastka pisarzy związanych z Olsztynem. Wodze fantazji puścili m.in. Kazimierz Brakoniecki, Zygmunt Miłoszewski i Włodzimierz Kowalewski.
- Miasto ma swoje opowieści i przemienia się w kolejnych, zagarniając przeszłość i teraźniejszość, zasłyszane z doświadczonym, realne ze zmyślonym - mówi dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie Mariusz Sieniewicz. - Tak powstaje tożsamość miasta, antologia opowiadającego się miasta, właściwa tylko dla Olsztyna, niespotykana gdzie indziej. Festiwal, na który zapraszamy, to budowle, mury i ludzie, fikcja i wspomnienia, imaginarium i historia, czyli czytanie współczesnego miasta.
Podczas dwóch festiwalowych dni nie zabraknie atrakcji dla wielbicieli literatury oraz miłośników Olsztyna w każdym wieku. Będzie czytanie performatywne, spotkania autorskie, spacery literackie oraz warsztaty dla dzieci.
Wydarzenia każdego dnia będą zaczynać się w południe, natomiast część popołudniowa - od godz. 16:00 - będzie transmitowana w Internecie na Facebooku oraz kanale YouTube Miejskiego Ośrodka Kultury.
Projekt został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
[program "Miasta Opowieści": sobota 24.10. | niedziela 25.10.] [transmisja online YT: sobota | niedziela] [Facebook MOK-u]