Quantcast

Czwartek, 28 stycznia 2021. Imieniny Agnieszki, Kariny, Lesława

Kibice Stomilu wyjaśniają, dlaczego stanęli przed katedrą

2020-10-28 08:20:01 (ost. akt: 2020-10-28 09:09:56)
Od kilku dni w całym kraju trwają marsze przeciw wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego

Od kilku dni w całym kraju trwają marsze przeciw wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Wtorek był kolejnym dniem demonstracji przeciw wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. W Olsztynie demonstrujący przemaszerowali spod siedziby PiS pod katedrę. Przed kościołem ustawiła się grupa kibiców Stomilu i środowiska prawicowe.

Do konfrontacji obu grup na szczęście nie doszło. Nie było też konieczności interwencji policji. Do sytuacji, do której doszło pod katedrą, odnieśli się też sami kibicie, którzy opublikowali swoje stanowisko na Facebooku:

— Taka wiadomość trafiła na naszą skrzynkę redakcyjną z prośbą o publikację i wyjaśnienie sytuacji. Prezentujemy pismo w oryginalnej treści: "W nawiązaniu do wielu internetowych komentarzy i fałszywych informacji rozpowszechnianych przez osoby, które próbowały dostać się dziś pod katedrę, postanowiliśmy zająć swoje stanowisko.

Wbrew obiegowej opinii uczestników protestu, nie kierowaliśmy żadnej agresji w stronę manifestujących. W żaden sposób nie stoimy w sprzeciwie do walki o prawa kobiet, uważamy jednak, że jest on sprytnie wykorzystywany przez skrajnie lewicowe organizacje do ataków na kościoły, pomniki i inne zabytki dziedzictwa kulturowego. W związku z tym podjęliśmy dziś decyzję, w myśl której manifestacja organizowana przez olsztyńskie struktury partii Razem nie dostanie się pod olsztyńską bazylikę konkatedralną.

Środowisko kibicowskie jest bardzo zróżnicowane, reprezentują je osoby o różnym wykształceniu, wierze i pochodzeniu. Od zawsze jednak stoimy naprzeciw nadużyciom władzy, niezaleznie która z partii okrągłostołowego układu była przy władzy. Jesteśmy jednak zgodni, że kultura chrześcijańska jest dziedzictwem naszego regionu i nie pozwolimy na niszczenie jej zabytków pod płaszczem protestów. Każdy akt występowania przeciwko wartościom narodowym spotka się z naszą zdecydowaną reakcją. Stomilowcy." — czytamy na facebookowym profilu stomil.olsztyn.pl.

— Kibice, to nie jest Manifa żadnej partii ani ugrupowania, nie ma również żadnego Organizatora. Skrzykujemy się zupełnie spontanicznie. To manifest kobiet, matek, córek, koleżanek, studentek, wkurwionych Polek.. zaczęło się od kontrowersyjnego orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego, szarpano nas już w tej sprawie znacznie wcześniej, wreszcie wyszłyśmy na ulice. Pokazać nasz sprzeciw. W ramach popracia zaczęli dołączać do nas nasi mężczyźni, koledzy, rodziny, dzieci, potem dołączyli studenci, uczniowie.. dziś walczymy już nie tylko o naszą sprawę, walczymy o wolność naszą wspólną! Mamy nadzieję, że dołączą do nas przedsiębiorcy, gastronomia, inne branże, nauczyciele, medycy, rolnicy, każdy kto ma ochotę wyrazić swoje zdanie. Kibiców Stomilu również zapraszamy. To jest marsz pokojowy, nie mamy narzędzi, pałek, gazu łzawiącego, mamy tylko hasła i chęć ich wykrzyczenia. Kibice w pozostałych miastach Polski dołączyli do kobiet. Co zrobicie jutro pozostawiam Waszym wyborom — w odpowiedzi pisze jedna z uczestniczek marszu.Czytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (55) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Buno #2995822 | 89.228.*.* 28 paź 2020 18:49

  Co to za mężczyzna, który zamiast stać po stronie kobiet, stoi po stronie prezesa , który kobiety nigdy nie miał.

  Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Utopia #2995759 | 31.1.*.* 28 paź 2020 17:55

  Ciekawe jak w kategoriach sportowych swoje poglądy połączą feministki z LGBT....no bo czy będzie mogła w kategorii kobiet startować osoba która urodziła się mężczyzną a czuje się kobietą...? W przeciwnym wypadku będzie to dyskryminacja

  Ocena komentarza: warty uwagi (12) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Dziękujemy wszystkim kibicom #2995706 | 88.156.*.* 28 paź 2020 17:15

  Możemy się różnić pod wieloma względami, ale są wartości nadrzędne WIARA i ZYCIE. Dziękujemy. Im bardziej wulgarne komentarze i hejt tym większa niech będzie wasza moralna siła. Zdrowia

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. yyy #2995613 | 83.31.*.* 28 paź 2020 15:47

  Chcieli się schować pod sukienki czarnych.

  Ocena komentarza: warty uwagi (15) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. PZ #2995593 | 5.173.*.* 28 paź 2020 15:23

  Kibole bronią czy nie, mniej istotne. Dlaczego jest na nich taki pojazd? Co takiego udało im się zniweczyć? Co miały w planie kobiety że w tym momencie jest taki hejt na kiboli? Chciały się pomodlić?

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-10) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (55)