Niektórzy świadomie łamią przepisy

2020-10-16 10:34:04(ost. akt: 2020-10-16 10:44:45)

Autor zdjęcia: Archiwumm GM

Wobec rosnącej fali zakażeń nie będzie tolerancji dla osób świadomie łamiących przepisy. W tych trudnych czasach trzeba wykazać się odpowiedzialnością za siebie i innych.
Z dnia na dzień wzrasta liczba zakażonych koronawirusem i osób na kwarantannie. W szpitalach zaczyna brakować miejsc dla chorych. W
niemal każdej przychodni, szpitalu, instytucji, zakładzie pracy mamy do czynienia z Covidem-19. Wcale się nie dziwię, bo coraz częściej zdarzają się przypadki nieodpowiedzialnych mieszkańców, którzy nie stosują się do nakazów i obostrzeń. Organizują bądź uczestniczą w hucznych spotkaniach rodzinnych, na których dochodzi do zakażeń. Mało tego przychodzą do pracy i narażają innych zamiast zostać w domu. Bywają i tacy co to podczas kwarantanny poruszają się po mieście, albo wchodzą na teren zakładu. Już nie wspomnę o nie noszeniu maseczek. Zresztą nawet w niektórych szkołach nie zakrywają nosa i ust, bo twierdzą, że nie muszą.

W tych trudnych czasach trzeba wykazać się odpowiedzialnością za siebie i innych.Jak widać wszyscy tego nie rozumieją.

Mamy obowiązek zakrywania nosa i ust w przestrzeni publicznej: w sklepie, autobusie, ale także na wolnym powietrzu. Zwolnione z tego obowiązku są jedynie osoby, które posiadają odpowiednie zaświadczenie. Osoby, które zlekceważą wprowadzone przepisy, muszą liczyć się z konsekwencjami swojego postępowania.

Gazeta Morąska
morag@gazetaolsztynska.pl

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Mariola #2987407 | 10.10.*.* 17 paź 2020 11:22

    jak władze tej placówki mogły do tego dopuścić?

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

  2. Aneta #2987404 | 10.10.*.* 17 paź 2020 11:21

    ludzie opanujcie się i nie wychodźcie z domu, to co się dzieję od dłuższego czasu i jest ignorowane przez osoby, które powinny dbać o nasze bezpieczeństwo w pracy jest nie do pojęcia!!! Dbajcie o siebie bo nikt tego za nas nie zrobi!!!

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz