Nowy, inny rok akademicki okiem studentów

2020-10-05 16:10:20 (ost. akt: 2020-10-05 12:36:55)

Autor zdjęcia: Milena Siemiątkowska

Rozpoczął się nowy rok akademicki. Studenci nie mają wątpliwości, że ze względu na sytuację pandemiczną, semestr zimowy będzie trudniejszy niż dotychczas. Ci, którzy dopiero zaczynają studia, przytakują starszym kolegom.
Bez względu na akademicki staż, wszyscy spodziewają się utrudnień. Jakich? Zapytaliśmy o to studentów UWM w Kortowie – olsztyńskim miasteczku akademickim.

Kuba student UWMKuba, student V roku medycyny, członek samorządu studenckiego
– Na pewno to będzie ciężki rok akademicki, który stawia przed nami wiele wyzwań – szczególnie przed studentami medycyny. Będziemy mieli zajęcia w szpitalach, a więc kontakt z pacjentami i lekarzami. To sprawia, że musimy bardzo dbać o to, żeby po wyjściu z tych szpitali nie roznosić ani koronawirusa, ani innych wirusów – zaczyna się bowiem sezon grypowy. Będzie to ciężkie, ale musimy się do tego przyzwyczaić. Część przedmiotów w formie seminariów i wykładów może odbywać się zdalnie z domu. Medycyna to jednak kierunek, w którym najbardziej liczy się praktyka i ciężko byłoby się czegoś nauczyć bez niej nauczyć.

Youssef
Student I roku na kierunku: weterynariaYoussef, student I roku weterynarii
– Przyjechałem do Polski z Tunezji, to będzie mój pierwszy rok akademicki. Plan zajęć jest na razie trudny dla mnie do zrozumienia – wiemy mniej więcej, jakie zajęcia będą stacjonarne, a jakie nie, ale to wszystko może się zmienić w każdym momencie. Studia na pierwszym roku w ogóle są stresujące, bo wszystko jest nowe. Myślę, że przez to, co się dzieje teraz, pierwszy rok może być jeszcze trudniejszy.

Aleksandra studentka UWMAleksandra, studentka II roku biologii molekularnej
– Ten rok będzie na pewno cięższy pod tym względem, że będziemy musieli więcej czasu spędzać przed komputerem, a osobiście za tym nie przepadam. Dlatego dla mnie to będzie trudne. W ogóle mój kierunek cechuje się tym, że mamy bardzo dużo zajęć w laboratorium i, niestety, dosyć mocno zostało to okrojone. Oczywiście, są zajęcia, które nie mogą odbywać się online, ale sytuacja jest dynamiczna i również to może się zmienić...


[...]

Czytaj e-wydanie

To tylko fragment artykułu. Cały przeczytasz w poniedziałkowym (5 października) wydaniu Gazety Olsztyńskiej

Aby go przeczytać kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5

GRUPA WM Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach działania 1.5 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.

Unia Europejska

VISA MASTER CARD