Zbliża się głosowanie w Olsztyńskim Budżecie Obywatelskim 2021

2020-09-03 07:54:15(ost. akt: 2020-09-03 08:04:24)

Autor zdjęcia: Przemysław Getka

Wielkimi krokami zbliża się głosowanie w tegorocznej edycji OBO. Głos mogą oddać także osoby, które nie są zameldowane w naszym mieście, ale tu mieszkają. Jak to zrobić?
Każdy mieszkaniec stolicy Warmii i Mazur może wziąć udział w głosowaniu na projekty OBO. Osoby, które mieszkają w Olsztynie, ale nie są zameldowane powinny wypełnić oświadczenie. Czas na dopisanie się do listy upływa w połowie września.

— Zapraszamy do udziału w głosowaniu wszystkich olsztynian, którzy chcą mieć wpływ na swoje otoczenie — mówi prezydent miasta, Piotr Grzymowicz.

W OBO uprawnienie do głosowania mają wszyscy mieszkańcy Olsztyna, bez żadnych wykluczeń i kryteriów. W myśl przepisów mieszkańcem danej gminy jest osoba przebywająca na terenie gminy z zamiarem stałego pobytu.

Dla mieszkańców Olsztyna bez zameldowania lub mieszkańców, którzy nie figurują w rejestrze wyborców przygotowano specjalny formularz-oświadczenie, za pomocą którego można dopisać się do listy uprawnionych do głosowania w OBO.

Formularz jest dostępny w systemie obsługi wniosków i głosowania Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego. Należy go złożyć w Kancelarii Urzędu Miasta Olsztyna do 14 września 2020 roku do 12:00.

W tym roku głosowanie odbędzie się w dniach 1-16 października, przede wszystkim w formie elektronicznej. Na stronie internetowej OBO już można zapoznawać się z propozycjami mieszkańców. Wnioski są w większości w ocenie merytorycznej, listę ostatecznie dopuszczonych do głosowania projektów przedstawimy 30 września.

Więcej informacji o tegorocznej edycji Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego >>> TUTAJ.

Źródło: Urząd Miasta OlsztynaCzytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. wkurzony #2967652 | 81.190.*.* 3 wrz 2020 20:33

  Już koty miauczą z radości czekając na kastrację. Kawiarnie już mają.

  odpowiedz na ten komentarz

 2. Plis #2967468 | 188.147.*.* 3 wrz 2020 11:52

  Chodnik wzdłuż lotniska do granicy miasta...

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz

 3. blu #2967434 | 79.190.*.* 3 wrz 2020 09:28

  Takiego syfu i zapuszczenia miasta nie pamiętam, a trochę w tym mieście mieszkam. Trawa a właściwie już krzaki na trawnikach. Nie działające latarnie, zapalające się grubo po zmierzchu. Jak coś się popsuje (śmietnik, zniszczone barierki, uszkodzone latarnie) to zostaje zostawione własnemu życiu. Inwestycji brak, dofinansowań brak. Kortowo padło. Wpływów do kasy miasta brak. Panie Grzymowicz !!! Ja się pytam po jakiego grzyba pchałeś się na ten stołek. Twoja ostatnia kadencja to można już nic nie robić ?

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)