Quantcast

Wtorek, 26 stycznia 2021. Imieniny Lutosława, Normy, Pauliny

Dr hab. Bernadetta Darska ponownie wśród influencerów

2020-09-01 19:23:35 (ost. akt: 2020-09-01 17:04:49)

Autor zdjęcia: Archiwum prywatne

Literaturoznawczyni dr hab. Bernadetta Darska, która prowadzi blog „Nowości książkowe, po raz kolejny została doceniona za swoją działalność w zakresie promowania czytelnictwa. Z okazji wczorajszego (31 sierpnia) Dnia Blogów portal "Granice.pl" stworzył listę wpływowych twórców internetowych, którzy skupiają swoje działania wokół promocji literatury.

Zobacz także: Pozytywny przekaz dnia: z Olsztyna rozsyła wirusa... czytania Pozytywny przekaz dnia: z Olsztyna rozsyła wirusa... czytania Dr hab. Bernadetta Darska, literaturoznawczyni z Wydziału Humanistycznego UWM, znana z tego, że z zapałem popularyzuje czytelnictwo i regularnie poleca...

Zobacz także: Bernadetta Darska: Trzeba spierać się o literaturę [ROZMOWA] Bernadetta Darska: Trzeba spierać się o literaturę [ROZMOWA] Portal Granice.pl umieścił dr hab. Bernadettę Darską z Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji UWM w Olsztynie na liście najbardziej wpływowych blogerów...

"Dzięki opiniom na swoim blogu Bernadetta Darska skłania do debaty i krytycznoliterackiego spojrzenia na książki należące do popkultury" - podkreślają twórcy rankingu influencerów książkowych.

Portal "Granice.pl" przypomina też o opisywanej przez nas akcji "Wirus czytania", którą olsztyńska badaczka i krytyczka literacka prowadziła na swoim profilu facebookowym.

- "Wirus czytania" to nowy projekt na czas izolacji, a może i dłużej. Bo "wirus" powiązany z rozprzestrzenianiem się i potraktowany jako metafora w kontekście czytania może być czymś pozytywnym - przekonywała wówczas olsztyńska literaturoznawczyni i blogerka. I udostępniała filmy, których głównymi bohaterkami były... książki.

Przypomnijmy też, że w październiku minionego roku literaturoznawczyni otrzymała PIK-owy Laur za swój blog "Nowości książkowe". Na co dzień dr Darska zajmuje się pracą naukową i dydaktyczną. Prowadzi zajęcia dla studentów dziennikarstwa i komunikacji społecznej UWM w Olsztynie.Więcej informacji o naszym uniwersytecie: >>> kliknij tutaj.

http://www.uwm.edu.pl/sites/default/files/uploads/logotypy-uwm/uwm_logo1.png


Czytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. elpegiet #2967223 | 82.177.*.* 2 wrz 2020 12:49

    Promocja feministki w GO...

    Ocena komentarza: warty uwagi (8) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)