Dr hab. Bernadetta Darska ponownie wśród influencerów

2020-09-01 19:23:35(ost. akt: 2020-09-01 17:04:49)

Autor zdjęcia: Archiwum prywatne

Literaturoznawczyni dr hab. Bernadetta Darska, która prowadzi blog „Nowości książkowe, po raz kolejny została doceniona za swoją działalność w zakresie promowania czytelnictwa. Z okazji wczorajszego (31 sierpnia) Dnia Blogów portal "Granice.pl" stworzył listę wpływowych twórców internetowych, którzy skupiają swoje działania wokół promocji literatury.


"Dzięki opiniom na swoim blogu Bernadetta Darska skłania do debaty i krytycznoliterackiego spojrzenia na książki należące do popkultury" - podkreślają twórcy rankingu influencerów książkowych.

Portal "Granice.pl" przypomina też o opisywanej przez nas akcji "Wirus czytania", którą olsztyńska badaczka i krytyczka literacka prowadziła na swoim profilu facebookowym.

- "Wirus czytania" to nowy projekt na czas izolacji, a może i dłużej. Bo "wirus" powiązany z rozprzestrzenianiem się i potraktowany jako metafora w kontekście czytania może być czymś pozytywnym - przekonywała wówczas olsztyńska literaturoznawczyni i blogerka. I udostępniała filmy, których głównymi bohaterkami były... książki.

Przypomnijmy też, że w październiku minionego roku literaturoznawczyni otrzymała PIK-owy Laur za swój blog "Nowości książkowe". Na co dzień dr Darska zajmuje się pracą naukową i dydaktyczną. Prowadzi zajęcia dla studentów dziennikarstwa i komunikacji społecznej UWM w Olsztynie.Więcej informacji o naszym uniwersytecie: >>> kliknij tutaj.

Obrazek w tresci


Czytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. elpegiet #2967223 | 82.177.*.* 2 wrz 2020 12:49

    Promocja feministki w GO...

    Ocena komentarza: warty uwagi (10) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)