Pozytywny przekaz dnia: z Olsztyna rozsyła wirusa... czytania

2020-03-27 18:47:36(ost. akt: 2020-03-28 16:06:28)

Autor zdjęcia: Archiwum prywatne

Dr hab. Bernadetta Darska, literaturoznawczyni z Wydziału Humanistycznego UWM, znana z tego, że z zapałem popularyzuje czytelnictwo i regularnie poleca w internecie książki warte uwagi, postanowiła rozpocząć nowy projekt. Na swoim profilu facebookowym opublikowała film, który rozpoczyna cykl "Wirus czytania".

- "Wirus czytania" to nowy projekt na czas izolacji, a może i dłużej. Bo "wirus" powiązany z rozprzestrzenianiem się i potraktowany jako metafora w kontekście czytania może być czymś pozytywnym - przekonuje na swoim profilu olsztyńska literaturoznawczyni i blogerka.

W pierwszym z cyklu selfie filmików dr hab. Bernadetta Darska mówi o biografii Henry'ego Millera autorstwa Eriki Jong, czyli o "Diable na wolności".


Przypomnijmy, że w 2018 roku portal „Granice.pl” umieścił dr hab. Bernadettę Darską na liście najbardziej wpływowych blogerów książkowych w Polsce. W październiku literaturoznawczyni otrzymała PIK-owy Laur za swój blog "Nowości książkowe". Na co dzień dr Darska zajmuje się pracą naukową i dydaktyczną. Prowadzi zajęcia dla studentów dziennikarstwa i komunikacji społecznej UWM w Olsztynie.


Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.plW dzisiejszym wydaniu m.in.

Pan Darek zanim jeszcze poddał się kwarantannieŻycie za zamkniętymi drzwiami
Prawie 2300 osób na Warmii i Mazurach nie może wychodzić z domu. Drzwi zamknęła im kwarantanna domowa. To na pewno czas próby. Jak go spędzać, żeby nie zwariować? Pan Darek żartuje i nagrywa filmiki dla znajomych. Pani Ewelina natomiast odchodzi od zmysłów.

Koronawirus to lekcja, którą szybko trzeba odrobić
Już w czasie debaty nad nowelizacją ustawy o inspekcji sanitarnej 22 stycznia, jako pierwszy użyłem określenia „koronawirus” w Sejmie. I pytałem, co by było, gdyby taka epidemia przyszła do nas, a my nie mielibyśmy sprawnego systemu inspekcji sanitarnej. Mało kto się wtedy moimi pytaniami przejął — mówi prof. Wojciech Maksymowicz, sekretarz stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Świat po pandemii...
Koronawirus kiedyś przeminie. Co będzie po nim? Świat chyba nie będzie już taki sam. Wiele branż odczuwa już skutki walki z pandemią, ale równie dużo liczy zyski z e-commerce. A obostrzenia? Jeszcze miesiąc temu nikt nie uwierzyłby, że będą aż tak duże.


Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. brr #2896715 | 89.228.*.* 30 mar 2020 23:22

    nie podoba się, raczej proszę - czytaj bez wirusa

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

  2. ewa #2895378 | 94.254.*.* 28 mar 2020 17:49

    Daj żyć kobieto. Po twoich oczach widać skutki tej głupoty.

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz