Minister edukacji o przygotowaniach do nowego roku szkolnego [LIVE]

2020-08-24 13:30:10(ost. akt: 2020-08-24 15:19:20)

Autor zdjęcia: Krystian Maj / KPRM

W poniedziałek odbył się briefing prasowy ministra edukacji narodowej Dariusza Piontkowskiego. Tematem konferencji były przygotowania do rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2020/2021.
Minister Dariusz Piontkowski Liceum Ogólnokształcące w Białymstoku oraz Szkołę Podstawową im. Jana III Sobieskiego w Płonce Kościelnej (gmina Łapy). Rozmawiał tam z dyrektorami o przygotowaniach do rozpoczęcia nowego roku szkolnego oraz bezpiecznym powrocie dzieci do szkół.

Osobiście chciał poznać opinię dyrektorów różnych szkół dotyczącą rozwiązań prawnych potrzebnych do organizacji pracy szkoły w czasie epidemii. Z kolei dyrektorzy szkół przedstawili sposoby wdrożenia wytycznych MEN, MZ i GIS, które pomogą w zapewnieniu bezpiecznych warunków powrotu dzieci do szkół.


- W obu szkołach przygotowany jest już regulamin funkcjonowania szkoły. Dyrektorzy cieszyli się, że opracowane przez rząd wytyczne pozwolą im dostosować je do lokalnych warunków – podkreślił minister edukacji. - Widać, że dyrektorzy spokojnie, systemowo przygotowują się do rozpoczęcia roku szkolnego. Szkoły czekają już na przyjście dzieci – dodał.

Dariusz Piontkowski przypomniał, że noszenie maseczek w szkołach nie będzie obowiązkowe, ale jeżeli dyrektor danej szkoły uzna, że jest to potrzebne, może zdecydować o zasłaniania twarzy w częściach wspólnych w szkole, np. na korytarzach.


***

Zobacz też:

Niech sobie rok posiedzi w domu!
Posyłać do szkoły czy nie posyłać? Dziś wielu rodziców zadaje sobie to pytanie. Część z nich na portalach społecznościowych zarzeka się, że nie wyśle w tym roku dziecka na lekcje. Jakie będzie to miało konsekwencje...?


Szkoła w czasach pandemii. Jak dyrektorzy szkół radzą sobie z nowym wyzwaniem?
Środki ochronne, płyny do dezynfekcji, wydzielone izolatki — przygotowania do rozpoczęcia roku szkolnego w dobie pandemii koronawirusa przebiegają inaczej niż zwykle. Zapytaliśmy dyrektorów szkół, jak radzą sobie z nowym wyzwaniem.
Czytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.plKomentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Zenek #2964090 | 31.135.*.* 25 sie 2020 14:36

  On ma swój świat.....nie budźcie go.....

  odpowiedz na ten komentarz

 2. A #2963859 | 87.159.*.* 24 sie 2020 18:11

  Potrzebny jest ten pajac i jego ministerstwa jak dziura w moście!!!

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz

 3. jaa #2963791 | 83.5.*.* 24 sie 2020 15:10

  nastepny zaraz zrezyguje ze stanowiska i umyje rece od swoich chorych decyzji. jak mozna mowic, ze dzieci nie sa zagrozeniem jesli same choruja nawet bezobjawowo i sa zrodlem zakazen dla rodzin, nauczycieli. 2500tys zakazonych w szpitalach i juz nie dawali rady, tra zjest prawie 2200, za mc sie posramy wszyscy, glownie szary czlowiek bez kontaktu z lekarzem, sanepidem i traktowany metoda spychologii. caly rzad ma to w dup ie, bo jak zachoruja to pstryk i maja lekarza, maja pomoc i maja wszystko, a pozostali niech sobie rada sami.

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz