Policjant po służbie zatrzymał pijanego kierowcę

2020-08-13 09:15:53(ost. akt: 2020-08-13 09:20:24)

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji w Giżycku w czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierowcę. Jego czujność przyczyniła się do wyeliminowania z ruchu drogowego nietrzeźwego kierowcy, który stwarzał realne zagrożenia dla siebie innych uczestników ruchu drogowego.
Funkcjonariusz Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Giżycku jadąc wieczorem 11 sierpnia ulicą Moniuszki w Giżycku zwrócił uwagę na jadącego przed nim kierowcę, który jechał „wężykiem”. Sposób poruszania się kierowcy wzbudził u policjanta podejrzenie, że może on być nietrzeźwy.

Funkcjonariusz, chociaż był już po służbie, zareagował i zatrzymał kierowcę volkswagena oraz odebrał mu kluczyki. Od kierowcy wyszczuł woń alkoholu. O wszystkim powiadomił dyżurnego giżyckiej komendy.

Nietrzeźwego kierowcę przejął patrol policji. 45-letni kierowca nie poddał się badaniu stanu trzeźwości, jak twierdził będzie „grał na czas”. Wobec tego policjanci udali się z nim do szpitala, gdzie pomimo oporu i niechęci poddania się zabiegowi, została od niego pobrana krew do badania.

Ponadto okazało się, że kierowca nie ma prawa jazdy, ponieważ zostało mu zatrzymane na okres trzech miesięcy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym.

Teraz 45-latek będzie tłumaczył się przed sądem, a okres bez prawa jazdy z pewnością się wydłuży.
Źródło: KPP Giżycko

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. "..od kierowcy wyszczuł woń..." #2959609 | 89.229.*.* 13 sie 2020 17:30

    litości,proszę... czy nikt nie czyta tekstu przed publikacją?

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)