Drugoligowy Sokół Ostróda wygrał sparing ze Stomilem Olsztyn [ZDJĘCIA]

2020-08-08 15:17:58(ost. akt: 2020-08-08 15:20:51)
Na stadionie w Ostródzie zespół Sokoła wygrał ze Stomilem Olsztyn

Autor zdjęcia: Marcin Tchórz

Ponad 300 kibiców obejrzało w Ostródzie mecz kontrolny między miejscowym Sokołem a pierwszoligowym Stomilem. Dla szkoleniowców obu drużyn była to okazja do przetestowania kandydatów do gry w ich zespołach. Sparing zakończył się zwycięstwem ostródzian 2:1.
Piłkarze Sokoła po serii meczów pucharowych, zakończonych wywalczeniem Wojewódzkiego Pucharu Polski, zagrali pierwszy sparing. Szkoleniowiec ostródzkiego zespołu Piotr Jacek miał okazję sprawdzić w konfrontacji z pierwszoligowcami trzech nowych zawodników, którzy pojawili się w Ostródzie ze Skry Częstochowa. Pierwszy raz w koszulkach z jachtem na piersiach zaprezentowali się Konrad Andrzejczak, Dawid Wolny i Kamil Zalewski. Nowi piłkarze w sobotnim upale dobrze zaprezentowali się przed ostródzkimi kibicami i sporą grupą olsztyńskich fanów.

Gospodarze stoczyli wyrównany pojedynek, a momentami prezentowali się lepiej od występujących w I lidze piłkarzy Stomilu. Od 24. min ostródzianie prowadzili po golu Wojciecha Mazurowskiego, który wykorzystał błąd bramkarza gości i głową strzelił na 1:0. Po ponad 30 minutach rywalizacji Sokół zdobył drugiego gola, którego zdobywcą był debiutant Wolny. W drugiej połowie ostródzianie ustalili wynik spotkania na 2:1, Koki Hinokio zagrał piłkę na 5 metr, a tam nieudana interwencja zawodnika Sokoła zakończyła się samobójczym trafieniem.

Sokół Ostróda – Stomil Olsztyn 2:1 (2:0)
1:0 – Mrozowski (24), 2:0 – Wolny (32), 2:1 – (88 samobójczy)

SOKÓŁ: Niezgoda – Zimmer, Mazurowski, Dobosz, Brzuzy, Gajda, Rugowski, Zalewski, Żwir, Andrzejczak, Wolny oraz Święty, Kalinowski i testowani
STOMIL: Troshupa (32 Kudrjavcevs, 61 Skiba), testowany 1 (46 Bucholc), van Weert (61 Biedrzycki), Biedrzycki (46 Szota), Sadowski (46 Mosakowski), testowany 2 (34 Hinokio), testowany 3 (46 Carolina), Tecław (46 Spychała), testowany 4 (46 van Huffel), testowany 5 (46 Jarosz), Rak (32 Loshi, 61 Kovaļonoks)