Andrzej Duda złożył przysięgę i rozpoczął drugą kadencję prezydencką [VIDEO]

2020-08-06 13:36:33 (ost. akt: 2020-08-06 13:50:07)

Autor zdjęcia: Kancelaria Prezydenta/ Grzegorz Jakubowski

W czwartek (6 sierpnia) przed południem Andrzej Duda złożył przysięgę przed Zgromadzeniem Narodowym i oficjalnie rozpoczął drugą, pięcioletnią kadencję prezydencką. — Będę prezydentem polskich spraw. To przewodnia myśl mojej prezydentury — podkreślił Andrzej Duda w orędziu.
PRZECZYTAJ KONIECZNIE: Zaprzysiężenie w cieniu wirusa

Zaprzysiężenie w cieniu wirusa

Zapowiedział, że jest otwarty na współpracę i do tej współpracy zachęca. — Drzwi Pałacu Prezydenckiego były przez ostatnie 5 lat otwarte i zawsze będą otwarte dla różnych środowisk, dla przedstawicieli wszystkich stronnictw politycznych — zapewnił.

— Wierzę w dobrą przyszłość naszej Ojczyzny. Wychodzimy ku niej naprzeciw z radością i nadzieją – bo już nie jeden raz przekonaliśmy się, że razem, wspólnie i solidarnie potrafimy dokonać rzeczy niezwykłych — akcentował prezydent w orędziu.

Zgodnie z Konstytucją, prezydent RP obejmuje urząd po złożeniu wobec ZN następującej przysięgi: „Obejmując z woli Narodu urząd Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, uroczyście przysięgam, że dochowam wierności postanowieniom Konstytucji, będę strzegł niezłomnie godności Narodu, niepodległości i bezpieczeństwa Państwa, a dobro Ojczyzny oraz pomyślność obywateli będą dla mnie zawsze najwyższym nakazem”. Przysięgę można zakończyć słowami: „Tak mi dopomóż Bóg”.


Po zaprzysiężeniu i wygłoszeniu orędzia prezydent Andrzej Duda przyjął meldunki od dowódcy Garnizonu Warszawa oraz komendanta Służby Ochrony Państwa, a następnie udał się na mszę świętą w intencji ojczyzny. Po południu przewidziane są kolejne uroczystości, m.in. przyjęcie zwierzchnictwa nad Siłami Zbrojnymi.

Podczas uroczystości prezydentowi towarzyszy małżonka Agata Kornhauser-Duda.


Źródło: prezydent.pl


Czytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl

Komentarze (12) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. SDFGHJKL #2957719 | 81.15.*.* 8 sie 2020 23:12

  JEMU JUŻ NAWET LIFTING NIE POMOŻE.

  Ocena komentarza: warty uwagi (14) odpowiedz na ten komentarz

 2. starszy #2957650 | 91.233.*.* 8 sie 2020 18:29

  Życzę mu pomyślnej prezydentury, jednak zdaję sobie sprawę, że czeka nas wstecznictwo, stagnacja , izolacja od krajów postępowych, oraz zakusy państwa wyznaniowego.

  Ocena komentarza: warty uwagi (16) odpowiedz na ten komentarz

 3. ? #2957367 | 82.145.*.* 7 sie 2020 21:47

  A najciekawsze jest to, że Polska wzywa teraz Białoruś do przeprowadzenia "demokratycznych i czystych" wyborów prezydenckich.

  Ocena komentarza: warty uwagi (29) odpowiedz na ten komentarz

 4. az #2957140 | 83.5.*.* 7 sie 2020 11:01

  Wiele lat złożyło się na to, że taki nieudacznik zastał prezydentem. Tak naprawdę każda władza pasła się kosztem zwykłego Palaka. Człowiek pracował za psie pieniądze, nie stać go na nic,żył od pierwszego do pierwszego, wieś po upadku PGR zostawiona przez kolejne rządy. Rolnik to nie górnik! I PIS dając 500+ kupił sobie głosy! Nie mamy szczęścia do władzy. Zawsze tylko pod siebie!!

  Ocena komentarza: warty uwagi (29) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Gato #2957104 | 188.146.*.* 7 sie 2020 09:18

   Cały świat z nas się śmieje. Nie chce u nas inwestować bo nas nie szanują ale kto by szanował socjalistów prócz ciemnego elektoratu PiS. Zniszczą gospodarkę przez te 3 lata że nie będzie co zbierać, już mamy najwyższa inflację w Europie ale wiedzie że PiS ma ambicje na top 3 na świecie w tej konkurencji. Patrzę na tego naszego prezydenta, rząd i wstyd mi za to jak dzielą nas jako społeczeństwo a ich wyborcy sprzedają nasz kraj za zasiłki i inne socjale a kiedyś będzie trzeba wytłumaczyć własnym dzieciom dlaczego zrujnowaliscie im życie we własnym kraju podczas gdy o cenie rządzący będę leżąc i dalej się z was śmiać gdzieś w ciepłych krajach

   Ocena komentarza: warty uwagi (25) odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (12)