Quantcast

Niedziela, 17 stycznia 2021. Imieniny Antoniego, Henryki, Mariana

Zaprzysiężenie w cieniu wirusa

2020-08-06 07:52:04 (ost. akt: 2020-08-06 07:54:33)
Andrzej Duda

Andrzej Duda

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Dziś Andrzej Duda zostanie zaprzysiężony na urząd prezydenta. Jednak na uroczystości zabraknie wielu znanych polityków. Niektórym na przeszkodzie stanął koronawirus, a inni sami zdecydowali o bojkocie zaprzysiężenia głowy państwa.

Dzisiaj odbędzie się Zgromadzenie Narodowe, podczas którego Andrzej Duda zostanie zaprzysiężony na urząd Prezydenta RP. Zgodnie z Kodeksem wyborczym, nowo wybrany prezydent składa przysięgę wobec Zgromadzenia Narodowego, a więc w obecności posłów i senatorów, a także zaproszonych gości. Jednak zaprzysiężenie głowy państwa będzie jakże inne niż pięć lat temu. Z powodu pandemii uczestników będzie obowiązywał reżim sanitarny, bez maseczki maja być tylko prezydent, jego żona oraz marszałkowie Sejmu i Senatu. Parlamentarzyści mają mieć zakryte usta i nos, co zresztą nie spodobało się niektórym posłom, choćby z Konfederacji, którzy już zapowiedzieli, że nie nałożą maseczek, mimo zaleceń kancelarii Sejmu.
— Szefowa kancelarii nie ma prawa zmusić posłów do wkładania maseczek — stwierdził poseł Jakub Kulesza.

Jednak na złożeniu przysięgi przez Andrzeja Dudę nie pojawi się wielu znanych polików. Nie będzie m.in. byłych prezydentów: Lecha Wałęsy i Bronisława Komorowskiego, ale będzie Aleksander Kwaśniewski. — Z szacunku dla państwa, urzędu prezydenta i wyborców, którzy poszli do urn — tłumaczy dwukrotny prezydent Polski...

[...]

Czytaj e-wydanie

To tylko fragment artykułu. Cały przeczytasz w czwartkowym (6 sierpnia) wydaniu Gazety Olsztyńskiej

Aby go przeczytać kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (18) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. refleksja historyczna starego partyjniaka #2958106 | 91.233.*.* 10 sie 2020 10:18

  Po każdych wyborach występuje pewne charakterystyczne zjawisko, które nazwać mżzna wręcz niedobrą normą. Przegrani podnoszą krzyk i pomstowania oraz zarzuty że wybory zostały "sfałszowane" .I tak się dzieje od lat bez względu na ugrupowanie i barwy polityczne. Jak widze takie skłonności narodu polskiego to absolutnie nie wierze w lansowaną obecnie teorię odnośnie rzekomego "sfałszowania" wyników referendum w 1947 jak i pierwszych wyborów do sejmu ustawodawczego.Tym bardziej ze wygrały je nie PPR tylko blok partii politycznych w skład których PPR wchodziła. Widząc co się dzieje obecnie to nie ma co wierzyć bzdurom lansowanym przez dwudziestoparoletnich "znawców historycznych" tamtego okresu. Przecież zarzuty "fałszerstw wyborczych" to stało się od dawna normą w tym kraju

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Nick #2958039 | 37.201.*.* 9 sie 2020 23:18

  Jak ja bym chcial gdy jak wybuchla pandemia rzadzilaby opozycja. To nie mielibysmy tylko 50 tys. zakazonych ale z 500 tys. Ofiar z 5x wiecej. Wtedy by sie oczy otworzyly tym fanatykom ktorzy popieraja opozycje.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. raczej #2957433 | 91.233.*.* 8 sie 2020 08:12

  Raczej najbardziel wskazana jest likwidacja i delegalizacja pism oraz organizacji skrajnie -faszystowskiej prawicy typu ONR czy Mlodzież Wszechpolska.Oni opluwają wszystko i wszystkich , a na dodatek lansują bardzo niebezpieczne zbrodnicze hasła i czyny. Biorąc pod uwagę fakt ze ich członkowie na ogoł z wiedzą sa na bakier a hołdują głównie kibolskiej zasadzie bić i zabić każdego kto nie jest jednym z nas-więc najwyższy czas na radykalny porządek .

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Gość #2957279 | 77.111.*.* 7 sie 2020 16:13

   Jak ten pan jest odważny, tak narażał życie aby złożyć przysięgę. Gdy wybuchnie wojna pierwszy idę u jego boku w bój. Takiej odwagi dziś nie jednemu brakuje.

   Ocena komentarza: warty uwagi (8) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Krystyna #2957043 | 5.173.*.* 7 sie 2020 00:31

   Wielki człowiek, wspaniały wódz narodu ,serce obywateli , głos Nas Wszystkich Polaków...wyprowadził nas z wielkiego cienia mgły jaka rozpościelała się nad nami... cud nad Wisłą, nasz orędownik i przewodnik Po ścieżce życia...

   Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

   Pokaż wszystkie komentarze (18)