Remonty pochłoną ponad 11,5 mln złotych. Będzie ładniej, cieplej i taniej

2020-07-26 06:00:00 (ost. akt: 2020-07-25 11:43:13)

Rozpoczął się remont trzech budynków przy ulicy 21 Stycznia w Ostródzie

Rozpoczął się remont trzech budynków przy ulicy 21 Stycznia w Ostródzie

Autor zdjęcia: Barbara Chadaj-Lamcho

To będzie remontowe lato dla mieszkańców bloków spółdzielczych w Ostródzie. Rozpoczęły się prace związane z termomodernizacją 10 budynków. Skala jest duża – całość kosztować będzie 11,5 mln złotych.
Spółdzielnia Mieszkaniowa „Jedność“ w Ostródzie realizuje dwa projekty termomodernizacji budynków wielorodzinnych znajdujących się w zasobach spółdzielczych. Całość kosztować będzie ponad 11,5 mln złotych. Spółdzielnia otrzymała dofinansowanie w wysokości prawie 6 mln złotych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020.

Projekty zakładają modernizację 10 budynków mieszkalnych w ciągu trzech lat. Pierwsze prace ruszyły w tym roku. Rozpoczęły się remonty trzech budynków w zasobach spółdzielni przy ul. 21 Stycznia. Zakres prac obejmuje nie tylko ocieplenie i położenie nowej elewacji.
— Projekty obejmują wiele innych prac — mówi Leszek Klonowski, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej „Jedność“. — To między innymi docieplenie balkonów, budowa wejść do klatek schodowych, czyli tzw. wiatrołapów, docieplenie stropów piwnic i dachu budynków. To także wymiana stolarki na klatkach schodowych i w piwnicach na stolarkę energooszczędną i wymiana oświetlenia na energooszczędne oraz zagospodarowanie przestrzeni wokół budynków.

Prace rozpoczęły się planowo i co roku będą remontowane 3-4 budynki. Realizacja remontów będzie zależała tylko od płynności finansowej i od tego, jak szybko dofinansowanie wpływać będzie na konto Spółdzielni. Prezes Klonowski podkreśla, że Spółdzielnia nie zaciąga kredytów na te inwestycje, w związku z tym nie płaci odsetek i nie obciąża dodatkowo mieszkańców. Prace zostaną sfinansowane z funduszu remontowego. Natomiast skutki remontu spółdzielcy mają odczuć w swoich kieszeniach.

— Chcemy maksymalnie ograniczyć opłaty ponoszone przez mieszkańców za energię cieplną — dodaje prezes Klonowski. — Szukamy takich rozwiązań, które temu sprzyjają. Remonty, które prowadzimy, przyniosą nie tylko poprawę komfortu i estetyki budynków, ale też niższe opłaty.

Przypomnijmy. O dofinansowanie z RPO realizacji projektów polegających na głębokiej kompleksowej modernizacji energetycznej wielorodzinnych budynków mieszkalnych ubiegały się spółdzielnie mieszkaniowe, wspólnoty mieszkaniowe oraz jednostki samorządu terytorialnego. Spółdzielnia „Jedność” złożyła dwa projekty. Pierwszy zakłada remont budynków przy ulicy 21 Stycznia 26, 28, 30, 41 oraz Stępowskiego 12 i 14 w Ostródzie. Drugi budynków mieszkalnych przy ulicy 21 Stycznia 43 oraz Stępowskiego 4, 6 i 21 w Ostródzie. bcl


Źródło: Gazeta Olsztyńska

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Cham #2952932 | 89.230.*.* 26 lip 2020 20:39

    Jak mawiał Stanisław Anioł: Mam nadzieję, że i moje mieszkanie zostanie nieźle ogrzane? ... Czy coś w tym stylu ;-)

    odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5

GRUPA WM Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach działania 1.5 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.

Unia Europejska

VISA MASTER CARD