Dywiccy policjanci złapali dwóch mężczyzn, poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości

2020-05-28 13:04:28(ost. akt: 2020-05-28 13:13:43)
zdjęcie jest ilustracją do tekstu

zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: KPP LW

Policjanci z Posterunku Policji w Dywitach zatrzymali dwie osoby poszukiwane przez wymiar sprawiedliwości do odbycia kary pozbawienia wolności.
Policjanci z Posterunku Policji w Dywitach w ciągu dwóch dni namierzyli i zatrzymali dwie osoby, które były poszukiwane przez wymiar sprawiedliwości do odbycia kary pozbawienia wolności za popełnione w przeszłości przestępstwa oraz za nieopłacenie kary grzywny.

Pierwszy poszukiwany mężczyzna został zauważony przez policjanta, który był w drodze do pracy. Funkcjonariusz po tym, jak rozpoznał będącego w zainteresowaniu policji mężczyznę o tym fakcie natychmiast poinformował swoich kolegów z posterunku, którzy po chwili dojechali we wskazane miejsce i zatrzymali poszukiwanego mężczyznę. 60-letni mieszkaniec gminy Dywity poszukiwany był w związku z nieopłaceniem kary grzywny w kwocie 1000 zł. 60-latek miał spędzić kilkadziesiąt dni w areszcie, jednak zdecydował się na uregulowanie swoich zobowiązań i po wpłaceniu wyznaczonej kwoty został zwolniony do domu.

Drugi poszukiwany został ustalony w trakcie prowadzenia przez dywickich policjantów czynności przygotowawczych w związku z przywłaszczeniem i posługiwaniem się cudzą kartą bankomatową. Sprawcą przestępstwa, za które kodeks karny przewiduje karę od roku do nawet do 10 lat pozbawienia wolności. W trakcie sprawdzenia mężczyzny w policyjnych systemach okazało się, że 34-latek już wcześniej miał konflikt z prawem w związku z czym w policyjnej bazie figurował jako osoba poszukiwana przez olsztyński sąd do odbycia kary 137 dni pozbawienia wolności.

Źródło: KMP Olsztyn


Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


W czwartkowym(28 maja) wydaniu m.in.


Pożegnanie z maseczkami
Od najbliższej soboty 30 maja nie będziemy musieli nosić maseczki na ulicy, ale pod warunkiem, że możemy zachować dystans dwóch metrów od innych. Od 6 czerwca będziemy mogli pójść do kina czy na basen. To efekt kolejnego luzowania gospodarki.

Rafał Szczepański Debata o przyszłości regionu
Ruszamy z cyklem debat o przyszłości gospodarczej Warmii i Mazur. Jako region potrzebujemy inwestycji, ale mamy piękną przyrodę. Czy da się to pogodzić? A może trzeba się pogodzić z tym, że u nas jest ładnie, ale biednie?

Kuźnia dziadka Jana
Jednym z tych miejsc, które zostają w pamięci, jest Kuźnia Dziadka Jana w Gwiździnach w powiecie nowomiejskim. - Ocalić od zapomnienia to mój cel - mówi Czesław Klonowski.Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Pioter #2926662 | 88.156.*.* 28 maj 2020 15:16

    teraz dzielni zasłużeni policjanci możecie w nagrodę pojechać do Warszawy na pałowanie i gazowanie przedsiębiorców. Towarzysz Kaczyński jest dumny ze swoich funkcjonariuszy.

    Ocena komentarza: warty uwagi (6) odpowiedz na ten komentarz