Nie śniło mi się, że spotka mnie tyle dobra

2020-05-27 20:00:53 (ost. akt: 2020-05-27 13:12:49)

Autor zdjęcia: Kamil Kierzkowski

Bajka o życiu na Mazurach szybko przerodziła się w koszmar. Teraz, po latach mówią o sobie: okaleczeni przez burzę życia. Aniela Lewan ma 64 lata, nie ma zdrowia, ale robi wszystko, żeby zapewnić swym niepełnosprawnym synom prawdziwy dom.
Targanym z kąta w kąt przydzielono lokal. Potrzebny jest jednak gruntowny remont. Do tego natomiast niezbędne są i pieniądze, i ręce zdolne do pracy. Czy się uda?

Miało być jak w bajce. Kiedy pani Aniela opuszczała mury Akademii Ekonomicznej w Gliwicach, świat stał przed panią otworem. Osób, które mogłyby wówczas poszczycić się ukończeniem tak ścisłego kierunku jak cybernetyka było w Polsce niewiele. Do życia niezbędny jest jednak nie tylko umysł, ale i serce.

Na drodze pani Anieli stanął mężczyzna. Czarujący biznesmen. Wydawać się mogło — marzenie niejednej kobiety chcącej budować rodzinę na solidnym fundamencie. Zakochali się, a ich uczucie zaowocowało pojawieniem się na świecie Marcina. Maluszek, choć sprawny intelektualnie, okazał się niepełnosprawny fizycznie.
— Od pierwszego oddechu wymagał stałej, 24-godzinnej opieki — wspomina pani Aniela.
W kochających oczach matki nie miało to jednak najmniejszego znaczenia.

Czytaj e-wydanie

Aby przeczytać cały artykuł, kup e-wydanie Gazety Olsztyńskiej.

Wejdź na stronę >>> kupgazete.pl lub kliknij w załączony PDF.2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5

GRUPA WM Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach działania 1.5 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.

Unia Europejska

VISA MASTER CARD