To pierwsza taka Kortowiada w historii [VIDEO, ZDJĘCIA]

2020-05-21 12:55:09(ost. akt: 2020-05-21 16:22:11)

Autor zdjęcia: mat. arch.GO

Jak co roku pod koniec maja studenci Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie mają swoje święto. Gdyby nie epidemia, dziś zaczęłaby się Kortowiada.
" Słońce świeci, deszcz nie pada, Kortowiada, Kortowiada". Z tą piosenką na ustach studenci UWM rozpoczynaliby paradę wydziałów. Na olsztyńskie juwenalia zjeżdżali studenci i goście z całej Polski. Dlatego też Kortowiada zyskała miano najlepszych juwenaliów w Polsce.

Malowniczo położone miasteczko studenckie. W okolicy las i jezioro, które sprzyja rekreacji na świeżym powietrzu. Moc atrakcji, koncerty na dwóch scenach, namioty z muzyką tematyczną i ten studencki klimat. Kto był choć raz, ten dokładnie rozumie, o czym mowa.

W tej pandemicznej rzeczywistości, organizatorzy przygotowali Kortowiadę Online!


Ta wyjątkowa edycja juwenaliów olsztyńskich rozpocznie się już w piątek wieczorem! Organizatorzy przygotowali ciekawy program, uczestnicy będą mogli poznać lub przypomnieć sobie wiele ciekawostek, poznają historię Kortowiady, począwszy od pierwszej edycji oraz będą uczestniczyć w koncertach i wspominać minione edycje.

W piątkowej "Gazecie Olsztyńskiej" powspominamy Kortowiadę. Sprawdzimy, co sprawiło, że olsztyńskie juwenalia mają opinię najpiękniejszych w całej Polsce. Polecamy!
Kilka minut przed 20:00, rozpocznie się pierwsze wydarzenie online. Początek Kortowiady to zawsze parada i przekazanie władzy i… tak będzie i tym razem! W innych warunkach, okolicznościach i miejscach niż te, do których przyzwyczajeni są uczestnicy, bardziej symboliczne, ale będą miały miejsce. Tym razem zamiast obserwować przekazanie władzy, zarówno do miasta, jak i do Kortowa oglądać będzie można na ekranie telefonu lub komputera, podobnie w przypadku parady – jej klimat będzie jednak wyraźnie odczuwalny, o co zadba jeden z jej stałych bywalców. Organizatorzy zbliżą nas także do Zielonego Uniwersytetu…

Transmisje będzie można oglądać zarówno na profilu Facebookowym (www.facebook.com/kortowiadafestiwal) oraz na stronie internetowej (www.online.kortowiada.pl) i na YouTube’owym kanale (www.youtube.com/kortowiadapl)
Organizatorzy zachęcają by swoje kortowiadowe wspomnienia przesyłać na adres online@kortowiada.pl

A my przypominamy wam trochę zdjęć i filmów z poprzednich juwenaliów. Powspominajmy!

Kortowiada 2019
Kortowiada 2018Parada 2017Parada 2016
Organizatorzy zachęcają by swoje kortowiadowe wspomnienia przesyłać na adres online@kortowiada.pl