Włamywali się do hurtowni i bankomatów. Policyjna specgrupa rozbiła gang

2020-05-20 10:25:42 (ost. akt: 2020-05-20 11:12:51)

Autor zdjęcia: KWP Olsztyn

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji i funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie rozbili zorganizowaną grupę przestępczą podejrzaną o kradzieże z włamaniami do hurtowni z chemią rolną oraz bankomatów. Zatrzymano 8 osób, odzyskano środki chemiczne oraz zabezpieczono broń, amunicję i narkotyki.
Policjanci z Olsztyna działali w specjalnej grupie powołanej przez komendanta głównego policji. W minionym tygodniu zatrzymali 8 osób, w wieku od 38 do 45 lat. Podczas przeszukania ich miejsc zamieszkania znaleźli trzy sztuki nielegalnej broni palnej długiej, w tym jedną z tłumikiem, 60 sztuk amunicji ostrej karabinowej, ponad 6 kg marihuany oraz amfetaminę i MDMA. Zabezpieczyli przyrządy mogące służyć do ważenia i porcjowania narkotyków, telefony komórkowe, karty SIM, odzież roboczą, łomy i inne narzędzia.

Zabezpieczyli też hurtowe ilości środków ochrony roślin, które mogły pochodzić z przestępstwa oraz prawie 70 tysięcy złotych.


Siedmiu zatrzymanym prokurator przedstawił zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się włamaniami i kradzieżą środków ochrony roślin. Część z nich usłyszała zarzuty nielegalnego posiadania broni i amunicji, czy obrotu znacznymi ilościami narkotyków. Łącznie podejrzanym przedstawiono czterdzieści trzy zarzuty. Zarzucane im przestępstwa zagrożone są karą do 15 lat pozbawienia wolności.

Sześć osób zostało tymczasowo aresztowanych. Wobec dwóch zastosowano środki zapobiegawcze w postaci poręczenia majątkowego, zakazu opuszczania kraju, zakazu kontaktowania się z pozostałymi osobami podejrzanymi w sprawie oraz dozór policji.

Jak ustalili śledczy członkowie zorganizowanej grupy przestępczej mogli działać na przestrzeni nawet kilkunastu lat na terenie województw pomorskiego, warmińsko-mazurskiego i kujawsko-pomorskiego. Policjanci z prokuratorami dokładnie ustalają, ile mogli zarobić. Według wstępnych szacunków może to być co najmniej 1,5 miliona złotych.

Sprawa jest rozwojowa, śledczy sprawdzają m.in. czy podejrzani nie mają innych przestępstw na swoim koncie. Ustalają także, kto był odbiorcą skradzionego towaru.

źródło: (ij/CBŚP/tm)


Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


W środowym (20 maja) wydaniu m.in.


LOT nie poleci jeszcze z Szyman
Od 1 czerwca Polskie Linie Lotnicze LOT wznawiają połączenia krajowe. W reaktywowanej siatce połączeń nie ma jeszcze Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury.

E-hulajnogą może jeździć tylko jedna osoba
To kolejna wersja przepisów przygotowana przez Ministerstwo Infrastruktury. Określają one zasady poruszania się hulajnogami elektrycznymi. W stosunku do poprzedniej wersji zmian jest niewiele. Rozpoczynają się konsultacje społeczne.

Zostali bez dachu nad głową
Pani Anna Cieślak samotnie wychowuje pięcioro dzieci. W wyniku pożaru rodzina straciła dach nad głową i cały dobytek. Do tej pory nie mają gdzie mieszkać. Pomieszkują u rodziny i bliskich znajomych. Czy znajdą swoją ostoję?


Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. lwx #2923690 | 83.9.*.* 21 maj 2020 08:24

  I takie działania Policji należy pokazywać. I takie działanie to nie "Zabawa w chowanego".

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

 2. Cerak. #2923449 | 95.160.*.* 20 maj 2020 16:12

  Sprawdzono tym razem, czy gangsterzy nie mają koronawirusa ? Przy tytoniu było 1,5 mln i teraz też. Podoba się ta kwota w statystykach.

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

 3. Adam #2923329 | 88.156.*.* 20 maj 2020 12:22

  Co to jest 1,5 mln ? W ciągu jednego dnia można wyłudzić 5 mln na maseczkach., Legalnie.

  Ocena komentarza: warty uwagi (14) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Jasio #2923328 | 88.156.*.* 20 maj 2020 12:21

   Z jakiej partii byli ?

   Ocena komentarza: warty uwagi (7) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)