Próbował wyłudzić pieniądze przez internet. Grozi mu 8 lat więzienia

2020-05-14 13:10:06(ost. akt: 2020-05-14 13:58:26)

Autor zdjęcia: Pixabay.com

Policjanci z zajmujący się walką z przestępczością gospodarczą KMP w Olsztynie wyjaśnili okoliczności licznych oszustw, których za pomocą portalu społecznościowego dokonał m.in. w Olsztynie mieszkaniec Częstochowy. W wyniku policyjnego dochodzenia 20-latek usłyszał zarzuty oszustwa zagrożone karą do 8 lat pozbawienia wolności.
Aktem oskarżenia zakończyło się policyjne dochodzenie prowadzone przeciwko 20-letniemu mieszkańcowi Częstochowy. Jak ustalili policjanci, podejrzany za pomocą portalu społecznościowego, włamując się na cudze konto i podszywając się pod jego właściciela, próbował wyłudzić pieniądze od kilku osób.

Za każdym razem prosił o pilne przekazanie na jego konto pieniędzy w kwocie 3500zł. Na szczęście żadna z osób, które padły ofiarą oszusta nie dała się nabrać, ponieważ przed przekazaniem środków kontaktowali się oni z prawdziwym właścicielem profilu społecznościowego, z którego przesyłana była prośba o pieniądze. Oszust – mieszkaniec Częstochowy, swoich sił próbował na terenie miasta, w którym sam mieszkał, Bydgoszczy oraz Olsztyna.

W tym przypadku, żadna z osób z którymi kontaktował się oszust nie straciła swoich pieniędzy. Poszkodowani w porę zorientowali się, że mogli paść ofiarą przestępstwa, skontaktowali się z właścicielem profilu społecznościowego dzięki czemu wspólnie ustalili, że mają do czynienia z oszustem i o wszystkim natychmiast poinformowali Policję.

Na podstawie przeprowadzonego przez policjantów z Wydziału d/w z Przestępczością Gospodarczą KMP w Olsztynie dochodzenia do sądu wpłynął akt oskarżenia przeciwko 20-letniemu mężczyźnie podejrzanego o usiłowanie licznych oszustw. Zgodnie z prawem, może mu teraz grozić kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KMP Olsztyn


Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


W czwartkowym (14 maja) wydaniu m.in.

Będą nowe fotoradary
Na ulicach niebawem pojawią się nowe fotoradary i kamery do wyłapywania kierowców przejeżdżających na czerwonym świetle. Przybędzie też nieoznakowanych pojazdów z rejestratorami.

Wreszcie pójdziemy do fryzjera!
Od 18 maja będziemy mogli już pójść do fryzjera, kosmetyczki czy restauracji. Premier Mateusz Morawiecki przedstawił wczoraj trzeci etap znoszenia obostrzeń. Tymczasem niektórzy przedsiębiorcy rozważają pozwy o odszkodowanie od Skarbu Państwa.

Wiemy, jak wygrać z wirusem
O tym, czy i jak Warmia i Mazury są przygotowane na dalszą walkę z zagrożeniem epidemiologicznym, czy przestrzegamy zakazów i kto jest bohaterem tego czasu, rozmawiamy z wojewodą warmińsko-mazurskim Arturem Chojeckim.