Kierowca był pijany, pasażer wręczył policjantom łapówkę

2020-05-04 15:00:40 (ost. akt: 2020-05-04 15:04:10)

Autor zdjęcia: Policja

Kara nawet 8 lat pozbawienia wolności grozi 39- latkowi, który podczas kontroli drogowej chciał przekupić policjantów za kolegę kierowcę, który prowadził samochód będąc pod wpływem alkoholu.
W miniony piątek (01.05) około godz. 16:00 policjanci ostródzkiej drogówki zatrzymali do kontroli kierowcę renault. Jak okazało się, siedzący za kierownicą 36- latek znajdował się pod wpływem alkoholu. Badanie wykazało ponad pół promila tej substancji w jego organizmie.

W trakcie wykonywania czynności do policjantów podszedł pasażer zatrzymanego auta i wręczył im łapówkę, by kolega mógł uniknąć odpowiedzialności karnej. Policjanci zabezpieczyli wręczony im przez 39- latka banknot i zatrzymali obu mężczyzn.

Młodszy z nich usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Drugi z mężczyzn za wręczenie „łapówki” policjantom usłyszał zarzut udzielenia korzyści majątkowej osobie pełniącej funkcję publiczną. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet 8 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Policjant robił zdjęcia #2916763 | 79.163.*.* 6 maj 2020 13:05

  Policjant robił zdjęcia prawom jazdy zatrzymanych osób i umieszczał je w sieci Pracownik policji umieszczał zdjęcia dokumentów prawa jazdy, które zatrzymał w wyniku interwencji. Mimo że były one zamazane, to wersja nieocenzurowana musi znajdować się w telefonie policjanta, a być może także w chmurze danych, np. w przypadku automatycznej synchronizacji. A to już może być niezgodne z prawemInformacje podał portal "niebezpiecznik.pl". Kontrowersyjne zdjęcia pojawiły się na instagramie użytkownika o nicku "niebieski ja". Policjant ten prowadzi także facebookowy fanpage o takiej samej nazwie. Według opisu jest on miejscem, w którym policjant publikuje treści "o przepisach ruchu drogowego pół żartem, pół serio".W przypadku naruszenia przepisów RODO karę mogłaby dostać Polska Policja. Tutaj dochodzą także możliwe naruszenia dóbr osobistych, czyli art. 23 i 24 KC, oraz możliwe nadużycie uprawnień/niedopełnienie obowiązków – art. 231 KK. Jedno ze zdjęć zamieszczonych wyżej zniknęło już z mediów społecznościowych policjanta. Drugie nadal znajduje się na jego instagramowym profilu.

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

 2. znowu policjant? #2915692 | 79.163.*.* 4 maj 2020 16:46

  znowu policjant pijany sprawca wypadku.

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

 3. Pijany Komendant w Oławie kierował ... #2915690 | 79.163.*.* 4 maj 2020 16:45

  Jak donosi dolnośląska policja, komendant powiatowy policji w Oławie został odwołany ze stanowiska. Powodem miało być prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu. Wcześnie sam gratulował podwładnym zdecydowanej walki z pijanymi kierowcami. Komendant Paweł U. został odwołany ze stanowiska komendanta powiatowego oławskiej policji. Powodem było wydarzenie, które miało miejsce w czasie tegorocznej majówki. Mundurowy uderzył w nocy w przyrożne słupki podczas jazdy. Nikomu nic się nie stało, jednak w czasie interwencji policji okazało się, że Paweł U. wsiadł do samochodu pod wpływem alkoholu. Jak podaje "Fakt", Paweł U. wcześniej aktywnie wspierał policjantów, którzy angażowali się w walkę z pijanymi kierowcami. W grudniu 2018 oficjalnie gratulował jednemu z podwładnych, który po służbie skontrolował samochód, który wydawał się być prowadzony przez nietrzeźwego. Rok później podziękowania złożył kolejnemu policjantowi, który dokonał podobnego czynu, podkreślając, że "jego zdecydowana postawa jest godna naśladowania". Pijany policjant. Komendant odwołany Teraz sam padł ofiarą "zdecydowanej postawy". Szczegóły, takie jak to, ile promili miał w chwili złapania, ani czy to pierwsza taka sytuacja, nie zostały podane. Jak mówi nadkom. Kamil Rynkiewicz, rzecznik dolnośląskiej policji, przełożony mundurowych z Oławy został nie tylko odwołany ze stanowiska. W jego sprawie ma się teraz toczyć postępowanie administracyjne, w celu wydalenia go ze służby. Obecnie zajmuje się nim oławska prokuratura rejonowa.Wypadki z udziałem nietrzeźwych funkcjonariuszy policji nie należą niestety do rzadkości. Tydzień temu media donosiły o kolizji, którą spowodował pijany policjant z Tarnowskich Gór oraz niebezpiecznej sytuacji drogowej stworzonej przez jego kolegę z Tarnobrzega. Z kolei w połowie zeszłego miesiąca usłyszeć można było o nietrzeźwym kierowcy zatrzymanym przez... równie nietrzeźwych policjantów. Rzadko jednak słyszy się, by taki sytuacje miały miejsce z udziałem wysoko postawionych oficerów policji.

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

 4. szkoda ze na mnie nie trafiło #2915656 | 51.81.*.* 4 maj 2020 15:47

  kasa za darmo to bym z zamknietymi oczami brał

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5

GRUPA WM Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach działania 1.5 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.

Unia Europejska

VISA MASTER CARD