Chcę, aby ludzie poczuli magię [PODCAST]

2020-05-04 18:00:57(ost. akt: 2020-05-04 18:24:08)

Autor zdjęcia: archiwum Dawida Pruchniewskiego

Ma nietypowe, jak na nastolatka, hobby. Tym właśnie jest iluzja, którą czternastoletni Dawid Pruchniewski z Lubawy zajmuje się od 3 lat. Niemagiczny chłopiec opowiada o swoim magicznym świecie.
Prezentował się niejednokrotnie przed większą i mniejszą publicznością. Za każdym razem czarował, wzbudzając niedowierzanie. Jak to się stało? Jak to możliwe? Ale najbardziej intryguje sam Dawid, nastolatek, który uparcie dąży do celu i wymyśla kolejne magiczne prezentacje.
Jednym imponują piłkarze, innym muzycy, a Dawid Pruchniewski, uczeń Szkoły Podstawowej w Tuszewie w powiecie iławskim, od dzieciństwa podglądał iluzjonistów. Bardzo mu to imponowało i chciał spróbować. Jak postanowił, tak zrobił.
Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


W poniedziałkowym (4 maja) wydaniu m.in.

Galeria Handlowa w EłkuWreszcie ludzie wrócą do pracy
Dziś w całej Polsce otwarto galerie handlowe. Powolne odmrażanie gospodarki kieruje nas w stronę normalności. Zmiany będą wprowadzane małymi krokami. Wiele osób cieszy się z powrotu do pracy, wiele podkreśla, jak ważne są środki bezpieczeństwa.

Beata i Andrzej GóralewscyMaseczka nie ukryje szczęścia
Ślub w maseczkach ochronnych? A dlaczego nie? Żadnych wątpliwości nie mieli Beata i Andrzej Góralewscy. — Nie żałujemy, że nie było wielkiej ceremonii i tak planowaliśmy kameralną. Nie to jest dla nas najważniejsze — mówi młoda para.

Jarosław Jar ChojnackiPotem będzie wyścig szczurów
Koncert, na którym Jarosław Jar Chojnacki grał i śpiewał do pustej widowni, zostanie w jego pamięci na zawsze. — Może słowo traumatyczny byłoby za mocne, ale był dla mnie wyjątkowym przeżyciem — mówi artysta.