Koronawirus na Warmii i Mazurach: raport dzienny

2020-04-22 18:46:59(ost. akt: 2020-04-22 18:26:40)

Autor zdjęcia: pixabay

143 osoby zakażone, 47 hospitalizowanych. Poznaliśmy raport dzienny dotyczący zakażenia koronawirusem w województwie warmińsko-mazurskim.


Liczba osób zakażonych koronawirusem w poszczególnych powiatach województwa warmińsko-mazurskiego:


Ze statystyk zostali dzisiaj (22 kwietnia) wkreśleni dwaj strażacy, przypisani wczoraj do Olsztyna. Komunikat Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Olsztynie:

W związku z brakiem możliwości podjęcia działań wynikających z zadań Państwowej Inspekcji Sanitarnej przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Olsztynie, wnioskuję o wykreślenie z rejestru pacjentów COVID-19 dwóch osób ze Szkoły Głównej Służby Pożarniczej z województwa mazowieckiego. Działanie to podyktowane jest otrzymaną informacją telefoniczną o podjęciu działań przez Inspektorat Sanitarny MSWiA w Warszawie”.

A jak wygląda sytuacja w kraju?
Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


W środowym (22 kwietnia) wydaniu m.in.

MichalakPołączyli siły i zrobili coś dobrego
Dziś do pierwszych pięciu powiatów w regionie trafi po kilkaset litrów płynu do dezynfekcji. Środek, który jest darem, otrzymają wszystkie powiaty. Trafi do szpitali, domów pomocy społecznej, domów dziecka czy noclegowni.

Żegnamy się z inkubatorem
Pierwszy etap budowy siedziby wydziałów Prawa i Administracji oraz Nauk Społecznych właśnie się rozpoczął. Zapoczątkowało go burzenia dziekanatu WPiA.

Samoloty gaszą pożar w Biebrzańskim Parku
Jeszcze wczoraj płonęły trawy i trzcinowiska w Biebrzańskim Parku Narodowym. To jeden z większych pożarów w tym regionie w ostatnim czasie. Do akcji włączono m.in. gaśnicze samoloty z Olsztyna oraz stacjonujący w powiecie piskim dromader.

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. ABC #2911464 | 176.109.*.* 25 kwi 2020 13:00

  Jeśli poprzez perspektywę naszych polskich a także w wielu innych krajach zastosowanych obostrzeń oraz całej propagandy przyjrzy temu, jak postępują władze Szwecji, wniosek nasuwa się jeden - za jakieś 2 miesiące, może pół roku, na terenie Szwecji żywego, a przynajmniej nie dogorywającego człowieka, odnaleźć będzie trudno. Jednak o wiele bardziej niepokojąca będzie ta ewentualność, gdy okaże się, że po tym czasie Szwedzi mają się całkiem dobrze, a ich gospodarka jak normalnie działała, tak działa. Co wówczas będzie należało sądzić o decyzjach naszych władz, wywróceniu do góry nogami gospodarki, udręczeniu ludzi maseczkami, całym potokiem obostrzeń?

  odpowiedz na ten komentarz

 2. wolf #2911082 | 83.20.*.* 24 kwi 2020 20:02

  CZY KTOKOLWIEK DOSTAŁ odpowiedź od braniewskiego ZUS-u w sprawie złożonego tam dwa tygodnie temu wniosku o zwolnienie ze składek??? Wniosek poszedł i nie wiadomo nawet czy jest przyjety. Może coś źle wypełniono? Może się nie kwalifikuje? Ani be ani me ani kukuryku.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 3. Czytelnik #2910283 | 83.12.*.* 22 kwi 2020 20:02

  Jeżeli statystyki nie kłamią to jestem dumny z naszego województwa tzn. z mieszkańców że o siebie dbamy.

  Ocena komentarza: warty uwagi (11) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)