"Kultura w sieci": dziś mija termin składania wniosków o dofinansowania
2020-04-20 13:42:24(ost. akt: 2020-04-20 13:56:49)
Jeszcze do 20 kwietnia (poniedziałek) przyjmowane będą wnioski do ministerialnego programu "Kultura w sieci". Procedura zgłaszania propozycji jest maksymalnie uproszczona.
PRZECZYTAJ KONIECZNIE:
Olsztyńska kultura złapana w sieć
PRZECZYTAJ KONIECZNIE:
Brakuje nam analogowego świata jak powietrza [ROZMOWA]
Program Narodowego Centrum Kultury ma wartość 15 mln złotych. Jego celem jest z jednej strony wsparcie lokalnych instytucji kultury, organizacji pozarządowych i podmiotów gospodarczych, działających w sektorze kultury oraz złagodzenie skutków ograniczenia ich działalności, z drugiej natomiast - zwiększenie powszechnego dostępu do dóbr kultury za pośrednictwem Internetu.
Przyznawane dotacje będą mieć wartość od pięciu do 150 tys. złotych. Z tych pieniędzy mogą zostać finansowane m.in. projekty z zakresu edukacji kulturalnej, wydarzenia kulturalne on-line, udostępnianie cyfrowych zasobów muzealnych, bibliotecznych, wydawnictwa audio-video, e-booki i audiobooki.
Co ważne - wszystkie przedsięwzięcia muszą być dystrybuowane w sieci nieodpłatnie w trakcie trwania projektu, jak też po jego zakończeniu. Wszystkie utwory, powstałe dzięki wsparciu, będą też nieodpłatnie udostępniane innym podmiotom.
Wnioski o dofinansowanie można składać jeszcze do 20 kwietnia. Nie ma obowiązku podpisywania wniosków podpisem elektronicznym ani kwalifikowanym, poza tym nie potrzeba jakichkolwiek dokumentów w formie papierowej.
Zadania objęte programem można realizować między 1 maja a 30 października 2020 roku.
Więcej informacji o programie na stronie internetowej NCK.
Źródło: UM Olsztyna
Czytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.
Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl
W poniedziałkowym (20 kwietnia) wydaniu m.in.
Kiedy i jak wybierzemy prezydenta?
Konia z rzędem temu, kto powie kiedy odbędą się wybory prezydenckie w Polsce. Mamy coraz większy mętlik i przeciętny Kowalski zaczyna się głęboko zastanawiać, w co grają politycy. A do tego dochodzi jeszcze strach przed koronawirusem.
Ludzie potrafią pluć jadem
Roman Klasa przez sześć lat pracował jako operator numeru 112 w Centrum Powiadamiania Ratunkowego. I mówi: „dziś wiem, jak brudne i niemoralne jest społeczeństwo". Napisał o tym książkę „Operator 112”.
Pracuje nad szybkim testem na koronawirusa
Po maturze wyprowadził się z Lubawy, aby rozpocząć studia. Dziś jako doktor inżynier pracuje nad tanim i szybkim testem do wykrywania koronawirusa. To wyścig z czasem i pełne poświęcenie.
Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie
Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.
Zaloguj się lub wejdź przez