Potęgowanie potęgi, wzbudzanie przepływu elektrycznego, czy pisownia połączeń literowych. To propozycje zdalnych lekcji na najbliższy tydzień

2020-03-29 18:48:21(ost. akt: 2020-03-29 18:33:26)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Pixabay.com

Portal gov.pl/zdalnelekcje zmienia się niemal każdego dnia. Stale uzupełniany jest o nowy materiał i treści, które mogą się przydać podczas zdalnego nauczania. Na portalu czeka już przykładowy „plan lekcji” na najbliższe pięć dni. Wszystkie udostępnione na stronie materiały dydaktyczne są bezpłatne.
Portal gov.pl/zdalnelekcje ma już dwa tygodnie. — Od tego czasu odwiedziło go 2 miliony osób, które wygenerowały 38 milionów odsłon strony — mówi minister cyfryzacji Marek Zagórski. — Nasz portal stale się zmienia, stale bowiem publikujemy tam nowe materiały. Pomagają nam w tym eksperci z Ministerstwa Edukacji Narodowej i NASK. Tylko przez ostatnie 14 dni opublikowaliśmy tam 3616 materiałów. Wkrótce kolejne — dodaje.

Aby ułatwić wyszukiwanie, treści zostały pogrupowane na dwa sposoby:
— w podziale na etap nauczania i na przedmioty,
— materiały ułożone w swoisty „plan lekcji” na dany tydzień.

Jakie są propozycje zdalnych lekcji na najbliższy tydzień?

Drugoklasiści ze szkół podstawowych dowiedzą się skąd wiemy, co jest pod wodą. Piątoklasiści - poznają rodzaje i właściwości drewna i materiałów drewnopochodnych. Szóstoklasiści – poćwiczą pisownię połączeń literowych en, em, on, om, a ósmoklasiści dowiedzą się co nieco o wzbudzaniu prądu elektrycznego. Dla licealistów przygotowane zostały natomiast wciągające ćwiczenia z języka angielskiego.

Więcej informacji >>> TUTAJ.

Źródło: Ministerstwo Cyfryzacji


Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.plW weekendowym wydaniu polecamy m.in.

W czterech ścianach cieszymy się sobą
Od dwóch tygodni dzieci nie chodzą do przedszkola, a ja do pracy. Spędzamy ten czas razem, w domu. Bawimy się, uczymy, gotujemy, czasem wychodzimy się przewietrzyć. Z nikim się jednak nie spotykamy. Wiemy, że tak trzeba i nie narzekamy.

Agata z suczką GrandiTłumaczyć język psi na ludzki
Agata Jastrzębska to behawiorysta zwierzęcy. Potrafi odczytać język, który dla przeciętnego człowieka jest niedostrzegalny, a zwierzęta do nas mówią. Musimy się tylko na nie otworzyć. Jeżeli nie będziemy znali podstaw tej komunikacji, to nic nie wskóramy.

By ofiary przemocy nie milczały...
Hasło "zostań w domu" powinno się kojarzyć z bezpieczeństwem i komfortem. Niestety dla wielu kobiet oznacza piekło. Przemoc domowa w czasie pandemii bardzo nasiliła się w Chinach. Czy czarny scenariusz czeka też Polki?