Sprawę w urzędzie pracy załatwisz tylko przez internet

2020-03-17 10:55:43(ost. akt: 2020-03-17 13:00:33)
Urząd Pracy

Urząd Pracy

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

W trosce o bezpieczeństwo klientów i pracowników, w celu minimalizacji skutków rozprzestrzeniania się koronawirusa, reorganizacji ulega funkcjonowanie Urzędu Pracy Powiatu Olsztyńskiego oraz Miejskiego Urzędu Pracy w Olsztynie.
Od 17.03.2020 roku Urząd Pracy Powiatu Olsztyńskiego oraz Miejski Urząd Pracy w Olsztynie będzie ZAMKNIĘTY do odwołania. Powyższe postanowienie dotyczy również siedziby Centrum Aktywizacji Zawodowej przy ul. Wyszyńskiego 1 oraz Filii UPPO w Biskupcu i Dobrym Mieście.

Jednocześnie urzędnicy podkreślają, że nie przerywają pracy. Kontakt z urzędnikami jest możliwy telefonicznie i elektronicznie. Wszelkie sprawy załatwić można poprzez pocztę mailową, tradycyjną, jak i portal praca.gov.pl oraz ePUAP. Do dyspozycji klientów przy wejściu do urzędu udostępniona jest skrzynka na korespondencję papierową.

„Osoby, które planują rejestrację w urzędzie w celu uzyskania prawa do ubezpieczenia zdrowotnego, informujemy, że zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia, każda osoba, nawet nieubezpieczona, będzie bezpłatnie diagnozowana w przypadku podejrzenia zakażenia koronawirusem” — czytamy w komunikacie.

W związku z wykluczeniem osobistej możliwości rejestracji w celu uzyskania statusu bezrobotnego, istnieje możliwość rejestracji elektronicznej za pośrednictwem platformy praca.gov.pl Informacje krok po kroku i sposób postępowania przy rejestracji  elektronicznej oraz szczegółowe informacje dotyczące zasad funkcjonowania urzędu dostępne są na stornach:

Podobne zmiany wprowadził Wojewódzki Urząd Pracy. — W związku z przejściem na pracę zdalną, uprzejmie informujemy, iż od dnia 16 marca do dnia 27 marca 2020 r. urząd zawiesza bezpośrednią obsługę interesantów.
Klienci urzędu przyjmowani będą tylko i wyłącznie po uzgodnieniu swojej wizyty telefonicznie lub mailowo.

Załatwianie wszelkich spraw odbywać się będzie: korespondencyjnie, telefonicznie, drogą mailową na adres: olwu@up.gov.pl lub poprzez platformę ePUAP, adres skrytki: /wupolsztyn/skrytka lub /wupolsztyn/SkrytkaESP.

Kontakty telefoniczne i e-mailowe do wszystkich wydziałów WUP, znajdują się na stronie internetowej urzędu — informacją urzędnicy.Czytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl

Wszystkie informacje nt. koronawirusa SARS-CoV-2 znajdziecie Państwo w specjalnym serwisie Gazety Olsztyńskiej.

Za sprawą Gazety Olsztyńskiej na Facebooku pojawiła grupa wsparcia:  Grupa Wsparcia, Koronawirus - Olsztyn, Warmińsko-Mazurskie


Za sprawą Gazety Olsztyńskiej na Facebooku pojawiły się dwie grupy wsparcia:  Grupa Wsparcia, Koronawirus - Olsztyn (przeznaczona dla mieszkańców stolicy Warmii) oraz Grupa Wsparcia, Koronawirus - Warmińsko-Mazurskie (o zasięgu wojewódzkim).
[/highlight]


Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Podatnik #2909599 | 83.14.*.* 21 kwi 2020 09:13

  Urząd Pracy , to bardzo kontrowersyjny urząd! w dobie wirusa unikają tak bardzo petentów, nakazują wypełniać samodzielnie wnioski przez to wskazują , że ich praca jest jak najbardziej zbędna i nikomu nie potrzebna.Wszyscy muszą radzić sobie sami z tymi wnioskami o pożyczki.TU rola urzędnika jest znikoma i naprawdę trzeba sztab tych ludzi, którzy udają ,że pracują zwolnić .Nie są potrzebni do niczego obciążają tylko nasze portfele.A teraz należy oszczędzać zbędny balast , wyrzucić

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

 2. WWW #2888282 | 213.17.*.* 17 mar 2020 12:15

  To my mamy jeszcze PUPy? co oni robią?

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) odpowiedz na ten komentarz

 3. observer #2888249 | 88.156.*.* 17 mar 2020 11:05

  W świetle pandemii widać potrzebę działania takiego urzędu. A raczej brak potrzeby. Równie dobrze w takim urzędzie mogą siedzieć 3 osoby i przyjmować/rozsyłać oferty pracy emailowo/smsowo/telefonicznie do zainteresowanych. A tak siedzi armia wymalowanych lalek i udaje, że coś robi...

  Ocena komentarza: warty uwagi (11) odpowiedz na ten komentarz