Boi się dzików, bo ich nie widzi. Pani Kasi pomogą teraz wolontariusze

2020-03-06 07:11:55(ost. akt: 2020-03-06 07:05:10)
Spotkanie niewidomej Katarzyny Tomasiak z urzędnikami

Spotkanie niewidomej Katarzyny Tomasiak z urzędnikami

Autor zdjęcia: Andrzej Sprzączak

Wracamy do tematu: Pani Katarzyna jest niewidoma i aktywna. Gdy chodzi po mieście, napotyka dziki. Boi się ich, bo ich nie widzi. Dlatego zażądała od ratusza konkretnych działań.
Nie ma dnia, żeby w Olsztynie nie mówiło się o dzikach. Problem ten na co dzień odczuwa niewidoma Katarzyna Tomasiak. Gdyby nie pies przewodnik, jej spacery mogłyby kończyć się tragicznie. Bo pani Katarzyna nie widzi dzików w pobliżu domu.

A kilkakrotnie miała okazję się z nimi spotkać. Na szczęście Tosia reagowała właściwie. — Na dziki trafiam prawie codziennie. A że jestem aktywna, dużo się przemieszczam. Nie chcę i nie mogę siedzieć w domu. Jednak bardzo się boję, że spotkanie z dzikami źle się skończy — mówi. — Nie chcę żyć w strachu.

Dlatego odwiedziła ratusz z prośbą o pomoc. Towarzyszyliśmy jej. Urząd zorganizował spotkanie.
— Pani Kasia prosiła o wsparcie w przemieszczaniu się po mieście. Skontaktowałam się z Olsztyńskim Centrum Wolontariatu „Spinacz”, które zrzesza ludzi, którzy chcą pomagać innym. Pomogą również pani Kasi — mówi Sylwia Rembiszewska-Piątek, szefowa wydziału zdrowia. — Teraz pozostaje kwestia umówienia się co do godzin.

— Mamy w Olsztynie sześć stacjonarnych odłowni dla dzików. Za dwa tygodnie w mieście pojawi się też odłownia mobilna, która będzie służyła tym dzielnicom, gdzie nie ma stacjonarnej odłowni. To Jaroty, Pieczewo i Nagórki — dodaje Mieczysław Wójcik, dyrektor wydziału bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego. — Mieszkańcy tych dzielnic na pewno odczują skutki działania mobilnej odłowni. Bezpieczniej będzie się również czuła pani Kasia, bo dzików po prostu będzie mniej.

— Jeśli pani Kasia zauważy jeszcze jakiś problem, wrócimy do tego spotkania i będziemy szukali nowego rozwiązania — podkreśliła wiceprezydent Ewa Kaliszuk.

Ada Romanowska

Czytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Roczna prenumerata e-wydania Gazety Olsztyńskiej i tygodnika lokalnego tylko 199 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


Komentarze (15) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. jyq #2881985 | 195.225.*.* 8 mar 2020 08:42

  Współczuje niepełnosprawnym.Ja widzę i boje się dzików i zastanawiam się czy potrzeba tragedii żeby usunąć te zwierzęta z miasta?

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 2. fim #2881226 | 88.156.*.* 6 mar 2020 21:12

  Portal Bezpieczny Olsztyn, wykonany za unijne pieniądze nie przewiduje alertów o aktualnym miejscu występowania dzików. Ale gdzie jest zepsuta latarnia czy stoi rusztowanie to można się dowiedzieć.

  odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Olsztynianin #2881025 | 37.47.*.* 6 mar 2020 15:45

   Żal mi waszych komentarzy , osoby niepełnosprawne i niewidome potrzebują ogromnego wsparcia w trudach życia , oni nie widzą i nie znają życia tak jak my i zamiast krytykować nabijać i pouczać sami byście im pomogli i postawili się w ich sytuacji , naprawdę to jak naród traktuje osoby bardziej niepełnosprawne ,,,,,, brak słów

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

  2. Taki tam #2880995 | 91.15.*.* 6 mar 2020 14:52

   Trzeba wystąpić do Piotra g o dofinansowanie na zakup broni hukowej!!!

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz

  3. cajtung #2880975 | 89.228.*.* 6 mar 2020 14:25

   podzeguje, juz podlizuje sie nowej - przyszlej wladzy

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (15)