Ukradła portfel z pieniędzmi i kartą bankomatową

2020-02-25 09:21:17(ost. akt: 2020-02-25 09:24:37)

Autor zdjęcia: Grzegorz Czykwin

Szczycieńscy kryminalni zatrzymali 28-latkę, która podejrzana jest o kradzież oraz kradzież z włamaniem. Kobieta wykorzystała nieuwagę swojej znajomej i wyciągnęła z jej torebki portfel z dokumentami, pieniądze w kwocie 1000 zł oraz kartę płatniczą. Mieszkanka Szczytna odpowie również za posługiwanie się skradzioną kartą bankomatową.
Policjanci z wydziały kryminalnego szczycieńskiej komendy ustalili dane i zatrzymali 28-letnią kobietę, podejrzaną o kradzież oraz kradzież z włamaniem. Do zdarzenia doszło w sobotę (22.02.2020r.) na terenie gminy Pasym. Jak ustalili funkcjonariusze 28-latka wykorzystując nieuwagę swojej rówieśniczki wyciągnęła z jej torebki portfel z dokumentami, pieniądze w kwocie 1000 złotych oraz kartę bankomatową.,
Okazało się, że mieszkanka Szczytna, co najmniej kilka razy, posłużyła się skradzioną kartą i zapłaciła nią zbliżeniowo za zakupy w różnych sklepach. Pokrzywdzona wyceniła wartość poniesionych strat za kwotę 160 złotych.

Podejrzanej zarzuca się kradzież portfela wraz dokumentami, pieniędzy kwocie 1000 złotych oraz kradzież z włamaniem na konto pokrzywdzonej i dokonywanie kilkakrotnie płatności nie swoją kartą bankomatową.

28-letnia kobieta została przesłuchana i usłyszała już zarzut kradzieży oraz zarzuty kradzieży z włamaniem. Grozi jej kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.
Policja przypomina!

Płatności kartą bankomatową w formie tzw. płatności zbliżeniowej przez osobę nieuprawnioną, która weszła w jej posiadanie wbrew woli jej właściciela, stanowi przestępstwo. Zgodnie z kodeksem karnym zagrożone jest ono karą pozbawienia wolności nawet do lat 10.

Apelujemy też do osób, które utraciły czy też, którym skradziono karty bankomatowe, by w miarę możliwości jak najszybciej poinformowały o tym zdarzeniu bank. W takich przypadkach dużą rolę odgrywa czas. Pamiętajmy, aby nie zapisywać na kartach bankomatowych kodów PIN oraz nie nosić ich razem z kartą. Nie pozwólmy, aby nieuczciwy znalazca pozbawił nas wszystkich oszczędności, czy też posłużył się naszymi dokumentami.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Ola #2875356 | 188.147.*.* 25 lut 2020 10:07

    :-) to już chyba nie jest koleżanka, współczuję

    Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz