Okaż serce porzuconym zwierzętom

2020-01-27 10:05:13 (ost. akt: 2020-01-27 10:18:19)
Pod opieką OTOZ Animals znajduje się ponad 2000 porzuconych psów i kotów oraz zwierzęta gospodarskie: konie, kucyki, krowy, cielęta, świnki, kozy, króliki, i osiołek. Wszystkie zostały odebrane ludziom, którzy je źle traktowali – bili, głodzili, czasami wręcz katowali. OTOZ Animals prowadzi 10 schronisk dla bezdomnych zwierząt, w naszym regionie w Iławie i w Elblągu.
Inspektorzy OTOZ codziennie przeprowadzają interwencje w sprawach niehumanitarnego traktowania zwierząt. W 2018 r.było 5944.

- W wielu sprawach walczymy w sądach o kary dla oprawców zwierząt. Działamy zgodnie z Ustawą o ochronie zwierząt oraz Ustawą o działalności Organizacji Pożytku Publicznego i Wolontariatu. Staramy się jak najlepiej odmienić los naszych podopiecznych - czytamy na stronie OTOZ Animals.

Często pod skrzydłami OTOZ Animals uratowane zwierzaki zmieniają się nie do poznania! Wcześniej skatowane, zagłodzone, chore, zaniedbane – teraz zdrowe, najedzone i choć trochę szczęśliwe. Trochę, bo pełnię szczęścia daje dopiero adopcja.

- Środki uzyskane dzięki Państwa hojności umożliwiają nam remonty w prowadzonych przez nas schroniskach: co roku modernizujemy i budujemy nowe kojce i wybiegi dla psiaków. Wiele trafiających do nas zwierząt wymaga natychmiastowej opieki lekarza weterynarii, dlatego więc dla ponad 2000 zwierząt kupujemy olbrzymią ilość leków i szczepionek – finansujemy stałą opiekę weterynaryjną. Trafia do nas wiele psów i kotów po wypadkach komunikacyjnych, wówczas najczęściej konieczna jest natychmiastowa operacja ratująca życie - piszą wolontariusze z OTOZ Animals.

Inspektorat olsztyński OTOZ Animals; kliknij tutaj