Udana akcja krwiodawstwa w „Mechaniaku”. Krew oddały 33 osoby

2019-11-27 08:41:58(ost. akt: 2019-11-27 08:46:01)

Autor zdjęcia: Archiwum organizatorów

Podczas ostatniej akcji krwiodawstwa, która w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im .Kresowiaków w Bartoszycach odbyła się w czwartek 21 listopada, krew oddały 33 osoby, w tym 28 uczniów "Mechaniaka".
Wśród nich zarejestrowano 9 dawców pierwszorazowych. Choć niektóre z tych osób bardzo się bały, to ostatecznie przezwyciężyły swój strach przed igłą i zostały "ratownikami ludzkiego życia". Spośród zgłoszonych osób, jedna została zdyskwalifikowana ze względu na stan zdrowia.

Wszystkim uczestnikom akcji chciałabym serdecznie podziękować. Ich postawa jest szlachetna i godna naśladowania!

Pamiętajmy, że nie ma sztucznej krwi. Czasem do przeprowadzenia jednej operacji potrzebne jest jej aż 30 litrów. Tak było w przypadku osoby, na rzecz której zbieraliśmy w szkole krew w marcu tego roku. Zastanówmy się teraz, ile osób musiało oddać krew, aby uratować życie temu człowiekowi, skoro jednorazowo pobiera się jej 450 ml.

Następna szkolna akcja już w marcu 2020 r! Zapraszamy!

M. Maciejewska


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Źródło: Artykuł internauty