Proboszcz i Parafia 2019: Ksiądz Leszek Kuriata

2019-11-24 10:09:58(ost. akt: 2019-11-27 13:53:07)

Autor zdjęcia: Igor Hrywna

Chcemy wyróżnić i docenić proboszczów z całego regionu. Liczymy, że nasi Czytelnicy wskażą nam tych najlepszych z najlepszych. Mamy kolejne kandydatury! I czekamy na następnych wyjątkowych kandydatów i uzasadnienia.
— Z przyjemnością chciałabym zgłosić do plebiscytu Proboszcz i Parafia 2019 księdza proboszcza parafii św. Jana Ewangelisty Sanktuarium Bożej Opatrzności w Bartągu koło Olsztyna — pisze parafianka z Bartąga. —
Ksiądz proboszcz Leszek Kuriata wyróżnia się bardzo dużym zaangażowaniem w gospodarowanie, utrzymanie i pielęgnowanie duchowe naszej parafii. To osoba przedsiębiorcza, skuteczna w działaniu i odpowiedzialna za parafię oraz parafian, motywująca do działania na rzecz potrzebujących, zachęcająca do budowania dobrych relacji między ludźmi, angażowania się w sprawy Parafii, dzielenia się talentami. Uważam, że należy doceniać osoby, które wypełniają swoje powołanie w 100%, a do nich należy Ks. Leszek Kuriata — podsumowuje.

Ruszyliśmy z kolejną odsłoną naszej akcji „Proboszcz i Parafia 2019.” Dlaczego? Bo zarządzanie parafią to nie jest wcale prosta sprawa. Dlatego chcemy docenić proboszczów i ich parafie. Chcemy na łamach naszej Gazety prezentować proboszczów, którzy mogą być przykładem dla innych. Aktywnych duszpasterzy, którzy łączą zamiast dzielić. Kapłanów z powołania, dla których na pierwszym miejscu jest Bóg, a potem drugi człowiek. Powierników duchowych, którzy zawsze znajdą czas, żeby wysłuchać i doradzić w najtrudniejszych sprawach. Świetnych menedżerów, którzy dbają o swoje parafie, rozdają zadania, budują kościoły i organizują koncerty.

Szukamy proboszczów, którym chce się działać, podejmować inicjatywy, wychodzić do ludzi i brać sprawy w swoje ręce. Takich, którzy nie boją się wyzwań. Szukamy proboszczów, którzy potrafią łączyć tradycję z nowoczesnością. Przewodników duchowych dla młodzieży i dorosłych. Takich, którzy swoich parafian widzą nie tylko w kościelnych ławach. Proboszczów, znających swoich parafian z imion i nazwisk. I mocno wierzymy, że tacy proboszczowie są w naszym regionie! Często robią wielkie rzeczy. I my właśnie chcemy się o nich dowiedzieć.

Czy mają państwo w swoich parafiach proboszczów zasługujących na wyróżnienie tytułem Proboszcz i Parafia 2019? Których warto docenić? Czekamy na Państwa zgłoszenia. Należy je przesyłać na adres: redakcja@gazetaolsztynska.pl. Uzasadnienia kandydatur mile widziane.

TARegulamin: kliknij tutaj