W nowym Centrum Diagnostyki Obrazowej w Olsztynie przebadają nas kompleksowo [ZDJĘCIA, VIDEO]

2019-11-13 15:50:49(ost. akt: 2019-11-13 14:45:09)

Autor zdjęcia: Andrzej Sprzączak

Dobra wiadomość dla mieszkańców Warmii i Mazur. Od przyszłego tygodnia w Olsztynie rusza pierwsza prywatna placówka oferująca kompleksową ofertę badań obrazowych dla dzieci i dorosłych, skupiająca najlepszych specjalistów z regionu.
Centrum Diagnostyki Obrazowej NOX proponuje badania w zakresie obrazowej diagnostyki stomatologicznej (tomografia stożkowa-CBCT, pantomografia, cefalostat, RTG wewnątrzustne), radiologii klasycznej, a także ultrasonografii. Celem placówki jest umożliwienie pacjentom dostępu do najwyższej klasy usług z zakresu radiologii i diagnostyki obrazowej. Nowością jest również możliwość konsultacji z zakresu radiologii zabiegowej i diagnostyki chorób piersi.

— Otwieramy nowe miejsce diagnostyczne w Olsztynie. Będzie to placówka, gdzie będzie można wykonać kompleksowe badania radiologiczne z zakresu różnych modalności. Zarówno z zakresu radiologii klasycznej, jak i radiologii stomatologicznej, laryngologii, chirurgii szczękowej oraz pełnoprofilowe badania USG. — mówi dr n. med. Anna Szalcunas-Olsztyn, dyrektor ds. medycznych NOX.

Placówkę wyróżnia to, że będzie prowadziła także diagnostykę dzieci.
— Jesteśmy przygotowani do tego, aby badać dzieci w rożnym wieku — od maluchów po nastolatków — kontynuuje Anna Szalcunas-Olsztyn. — Mamy do tego specjalnie dedykowany sprzęt i specjalistów, którzy znają się na radiologii dziecięcej. Wierzymy w to, że nasza placówka będzie stanowiła nową jakość na olsztyńskim rynku usług diagnostyki obrazowej. Jesteśmy jedynym miejscem pozaszpitalnym, gdzie diagnostyka radiologiczna odbywa się tak kompleksowo. W centrum uwagi NOX jest pacjent. Jego zdrowie jest dla nas nadrzędną wartością oraz największym priorytetem. Żeby zadbać o najlepszy standard usług wyposażyliśmy nasze Centrum w najnowsze urządzenia diagnostyczne, dające najwyższą jakość obrazowania. Współpracujemy również z wysoce wykwalifikowaną kadrą medyczną i do każdego pacjenta podchodzimy indywidualnie.

Fot. Andrzej Sprzączak

— To pierwsze centrum diagnostyki w Olsztynie, które w tak wszechstronny sposób będzie zajmowało się pacjentem — dodaje Jakub Szczerbuk, właściciel Centrum Diagnostyki Obrazowej NOX. — Będziemy kładli duży nacisk, między innymi na diagnostykę piersi oraz diagnostykę najmniejszych pacjentów. Oprócz tego w naszym centrum bardzo mocno skupiamy się na diagnostyce twarzoczaszki i dzięki temu jesteśmy w stanie zapewnić bardzo dobre dane, które w swojej pracy i w leczeniu pacjentów będą wykorzystywali zarówno lekarze laryngolodzy, jak i stomatolodzy, chirurdzy szczękowi i ortodonci.

Będzie to możliwe dzięki zastosowaniu nowoczesnych urządzeń, takich jak tomograf stożkowy czy pantomograf.
— Będziemy w stanie dostarczać zdjęcia o bardzo wysokiej jakości, jednocześnie dbając o to, żeby pacjenci w jak najmniejszym stopniu byli narażeni na promieniowanie — przekonuje właściciel Centrum. — Oprócz tego będzie można u nas skorzystać z diagnostyki RTG. Te wszystkie urządzenia w połączeniu z zespołem i doskonałą lokalizacją pozwolą, by każdy czuł się tutaj dobrze.

Fot. Andrzej Sprzączak

Placówka zaopatrzona jest w urządzenia radiologiczne, wykorzystujące najnowocześniejsze technologie obrazowania w medycynie.
— Wykonujemy również badania rentgenowskie na nowoczesnym i bezpiecznym, w pełni cyfrowym systemie. Zastosowana w nim technologia pozwala znacznie skrócić czas ekspozycji pacjenta, który otrzymuje najniższą z możliwych dawek promieniowania. Jest to szczególnie ważne w przypadku diagnostyki dzieci i młodzieży, a także, gdy należy wykonać więcej niż jedno badanie. Za pomocą sprzętu można wykonać np. zdjęcia całego kręgosłupa. Złożyć zdjęcia kręgosłupa szyjnego, piersiowego i lędźwiowego, aby powstała całość, co jest istotne przy diagnostyce dziecięcej, gdzie diagnozuje się różne skoliozy i wady kręgosłupa, a także wady kończyn, które może sfotografować w całości — podkreśla dyrektor medyczna.

Placówka skupia grono specjalistów z dużym doświadczeniem klinicznym, którzy współpracują z wiodącymi ośrodkami diagnostycznymi w regionie.
— Udało nam się zgromadzić specjalistów z najwyższej półki. Nasza kadra to znani w regionie specjaliści w zakresie radiologii i diagnostyki obrazowej. Posiadają duże doświadczenie zarówno w ocenie badań u dorosłych, jak i najmłodszych pacjentów — dodaje dr Anna Szalcunas-Olsztyn.

Fot. Andrzej Sprzączak

Centrum mieści się przy ul. Barcza 58 w Olsztynie. Pacjentów przyjmuje od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-20:00 oraz w soboty 9:00-15:00.

Milena SiemiątkowskaCzytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Komentarze (5) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. chodząca składka #2818715 | 83.28.*.* 14 lis 2019 10:25

  Ja się pytam ,kto mi zapewni szeroko dostępną diagnostykę , bez kolejki i bezpłatnie ? Od emerytury pobierają składki zdrowotne i od działalności również ,czyli płacę podwójnie ,czyż nie należą mi się jakieś fory ?

  odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. po co zabierają mi składki na nfz #2818429 | 37.8.*.* 13 lis 2019 19:06

   skoro ma prywatnie się badać?

   Ocena komentarza: warty uwagi (6) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. Olsztyniak #2818357 | 188.146.*.* 13 lis 2019 17:46

    Byłem umówić się na badanie miła obsługa i ładne wnętrze

    odpowiedz na ten komentarz

   2. Ella #2818338 | 5.172.*.* 13 lis 2019 17:08

    Polecam dr Annę Szalcunas, doskonała specjalistka radiologii z ogromnym doświadczeniem. Empatyczna, zaangażowana w pomoc pacjentowi. Bardzo mi pomogła podczas diagnozowania nowotworu piersi.

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) odpowiedz na ten komentarz

   3. Olsztyniak #2818299 | 37.47.*.* 13 lis 2019 16:03

    Artykuł sponsorowany.

    Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz