Przed nami kolejny długi weekend. Oznacza to zwiększoną ilość patroli policji na drogach

2019-11-08 16:15:11 (ost. akt: 2019-11-08 17:01:33)
Zdjęcie jest tylko ilustracją tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją tekstu

Autor zdjęcia: ilustracja do tekstu

Rozpoczęły się ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „Kaskadowy pomiar prędkości”. Policjanci będą dbać przede wszystkim o bezpieczeństwo podróżujących oraz reagować na wszelkie naruszenia przepisów prawa o ruchu drogowym.
Tradycyjnie, większa niż zwykle liczba policjantów ruchu drogowego, będzie dbać o płynność ruchu drogowego w miejscach występowania znaczących spowolnień i utrudnień w ruchu drogowym. Funkcjonariusze będą kontrolować prędkość, zwracać uwagę na stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów oraz sposób przewożenia pasażerów, zwłaszcza dzieci, a także zwracać uwagę na pozostałe wykroczenia, które generują zagrożenie.

W działania zostaną zaangażowane grupy SPEED, których zadaniem jest m.in. eliminowanie z ruchu drogowego kierujących pojazdami, którzy naruszyli przepisy ruchu drogowego, w szczególności nie dostosowali się do ograniczeń prędkości.

Należy mieć na uwadze, że na bezpieczeństwo na drodze wpływa wiele czynników m.in. respektowanie przepisów przez uczestników ruchu drogowego, sprawność pojazdu, stan psychofizyczny kierujących pojazdami, a także kultura jazdy, wzajemny szacunek i brak agresji. Niezwykle istotne, jest, aby piesi, którzy poruszają się jezdnią lub poboczem nosili elementy odblaskowe.


— Przestrzegaj przepisów ruchu drogowego, w szczególności w zakresie dozwolonych limitów prędkości, stanu trzeźwości korzystania z pasów bezpieczeństwa i właściwego przewożenia dzieci w pojazdach.
— Kierując samochodem podczas rozmowy telefonicznej korzystaj z zestawu głośnomówiącego.
— Dostosuj prędkość do warunków atmosferycznych, drogowych, swoich umiejętności oraz stanu psychofizycznego.
— Sygnalizuj swoje manewry na drodze z takim wyprzedzeniem i w taki sposób, by były widoczne dla innych uczestników ruchu.
— Zachowaj szczególną ostrożność przed przejściami dla pieszych, skrzyżowaniami.
— Obowiązkowo rób przerwy w trakcie wielogodzinnych podróży.
— Sprawdź przed wyjazdem stan techniczny pojazdu, w tym ogumienie, oświetlenie, poziom płynów eksploatacyjnych

Pamiętaj:

Źródło: Biuro Ruchu Drogowego KGP

Komentarze (7) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. R #2816985 | 46.114.*.* 10 lis 2019 15:51

  Przed nami kolejny długi weekend. Oznacza to zwiększoną ilość patroli policji na drogach. DZIĘKI ZA INFORMACJĘ-BĘDĘ UWAŻAŁ!!!!...DO PONIEDZIALKU WŁĄCZNIE-POTEM OGIEN ILE FABRYKA DAŁA!!!!!!!!! Poza długimi weekend'ami POLICJA jest na urlopie.

  odpowiedz na ten komentarz

 2. kierowca #2816781 | 195.136.*.* 9 lis 2019 21:47

  na osiedlu jest znak zakaz postoju ponad 5 minut policja i straż miejska przejeżdżają w dzień z 5 razy i żadnej reakcji.Zatrzymaj się w mieście to na kamerach wyłapią a w rzeczywistości to ślepi tylko kamery im pomagają s

  odpowiedz na ten komentarz

 3. 0 czym mowa z waszymi akcjami #2816721 | 83.23.*.* 9 lis 2019 19:12

  Jedzie bus technicznej za wywrotka z towarowej co nigdy plandeki nie zaklada i wszystko gra takie widoczki tylko w Ol. A tu sie slyszy w mediach ze mndty za nie trzymanie rak na kierownicy jak tu nasijednych kaza a innych udaja ze nie widza.W szczytnie blagan ale w olsztynie tez nie mniejszy.Natomiast na dwupasmowce na S7 wyscigi na dwa pasy a spped beemka stoi w krzakach na protej w Ruszajnach i mierzy radarem....

  odpowiedz na ten komentarz

 4. Złomiarz #2816439 | 37.30.*.* 9 lis 2019 08:25

  Tym razem przyznaję policji jest naprawdę dużo - wczoraj Sielska-Gietrzwałd cztery suszary, Olsztyn - Mrągowo 3 suszary i BMW !

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

 5. Ale jaja #2816352 | 37.248.*.* 8 lis 2019 21:19

  W TV podano o gościu jadącym S7 300 km/h. kKara 500 zl i 10 punktów. Rozpaczzzzz.

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (7)