Wybieracie się na spacer? To może odwiedzicie Leśną Polanę

2019-09-20 21:47:38(ost. akt: 2019-09-20 21:51:26)

Autor zdjęcia: BT

Już niedługo, ponieważ za trzy dni, powitamy kalendarzową jesień. Będzie to poniedziałek 23 września. Jesień tradycyjnie trwać będzie przez trzy miesiące, aż do soboty 21 grudnia.
Warto w tym czasie, z korzyścią dla zdrowia i samopoczucia, wybrać się do parku, czy znanego nam zagajnika, albowiem właśnie w tych dniach zaczynają one nabierać nowych barw, zupełnie innych niż latem, a słusznie określanych jako „złota jesień”.

Las oraz jego różnorodne zasoby są wspólnym bogactwem nas wszystkich i właśnie dlatego należy go szczególnie szanować, a odwiedzając zagajniki i parki warto ten szacunek okazać chociażby w ten sposób, aby nie zostawiać po sobie śmieci.

Las należy poznać i uczyć się o nim ciągle, a niewątpliwie pomogą w tym coraz bardziej popularne leśne ścieżki edukacyjne, akademie pod otwartym niebem, wyposażone w ciekawie urządzone stanowiska dydaktyczne, dzięki którym uważny wędrowiec może lepiej poznać odwiedzane środowisko.

Taka właśnie leśna akademia, „Leśna Polana” otworzyła swoje wrota przed miłośnikami przyrody przy Nadleśnictwie Górowo Iławeckie. Bezsprzecznie warto tutaj zajrzeć, aby poszerzyć zasób swojej wiedzy o lokalnym środowisku.

„Polana” informuje o charakterystycznej dla regionu roślinności, zwierzętach, ptakach, owadach, płazach i gadach, owocach leśnych, grzybach. Oddzielne stanowiska poświęcone zostały pracy leśników, gospodarce zasobami leśnymi itd.

Po zapoznaniu się z ofertą akademii można skorzystać z zadaszonej wiaty dla strudzonych zwiedzających, zrobić sobie pamiątkową fotografię z przyjaciółmi w „fotopstryku”, a następnie zaplanować czas na jesienny spacer do lasu.

Z całą pewnością czas poświęcony na odwiedziny górowskiej „Leśnej Polany” nie będzie czasem straconym.


Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: StronaBohdana

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Witek #2794272 | 31.0.*.* 21 wrz 2019 19:07

    Kto kasuje bilety?

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

  2. Tomasz #2794179 | 83.31.*.* 21 wrz 2019 13:43

    A gdzie to jest konkretnie ? W Górowie Iławeckim ?

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)